Murad Gadzhiev brązowym medalistą mistrzostw świata, wywalczył jedyny krążek dla Polski

ePiotrkowŚwiat Sobota, 21 września 20194 2589
Zapaśnik AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski zdobył jedyny medal dla Polski podczas mistrzostw świata w zapasach, które odbyły się w Nur-Sułtan w Kazachstanie. W decydującym pojedynku w kategorii wagowej 70 kg reprezentant piotrkowskiego klubu pokonał w stylu wolnym Gruzina Zurubiego Iakobishiviliego 3:2.
Fot.: Facebook.com/PZZ.

Podczas tych mistrzostw Magomedmurad Gadzhiev przegrał tylko jedną walkę, w półfinale 5:2 pokonał go reprezentant Rosji i ostatecznie nowy mistrz świata - David Baevem.

 
Podczas pojedynku o brązowy medal nasz zawodnik wywalczył pierwszy punkt z powodu pasywności swojego rywala, kilkanaście sekund później Murad wykonał atak na nogi przeciwnika i udało mu się go obalić, dzięki czemu zdobył kolejne dwa punkty. Pod koniec pierwszej rundy Gruzin zdołał wypchnąć reprezentanta piotrkowskiego klubu poza matę i zdobył dwa punkty. Po przerwie gruziński mistrz świata z 2017 roku wielokrotnie atakował, ale Murad zdołał obronić wypracowaną przewagę i to na jego szyi zawisł ostatecznie brązowy krążek.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (4)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.09.2019 21:02

GratulacjE za super wynik i reklamę naszego miasta na arenie swiatowej

10


gość ~gość (Gość)22.09.2019 19:50

A gdzie reszta Polaków ha ha ha chyba trenowanie czas zawiesić na kołku bo efektów brak i do normalnej fizycznej pracy

00


gość ~gość (Gość)22.09.2019 19:50

A gdzie reszta Polaków ha ha ha chyba trenowanie czas zawiesić na kołku bo efektów brak i do normalnej fizycznej pracy

01


gość ~gość (Gość)21.09.2019 21:48

Brawo Murad. To już twój 5 medal z Mistrzostw Świata i Europy dla Piotrkowa Trybunalskiego

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat