Multimedialną pracownię Fundacji Orange w Goleszach odwiedziła Anna Guzik

ePiotrkow Niedziela, 09 października 201613 4572
Aktorka Anna Guzik odwiedziła Pracownię Orange w Goleszach Dużych. Świetlica multimedialna powstała w Domu Ludowym w ubiegłym roku dzięki fundacji Orange i zaangażowaniu lokalnej społeczności. Goleszowska pracownia jest jedną z 77, jakie powstały w kraju, i czwartą w województwie łódzkim.

Ładuję galerię...

  Sobota, 8 października, upłynęła w Goleszach Dużych w gminie Wolbórz pod znakiem wizyty w pracowni multimedialnej Fundacji Orange ambasadorki projektu, aktorki Anny Guzik. Jej wizyta była efektem wygranego przez goleszowską pracownię konkursu na najlepszy film-zaproszenie dla ambasadorki programu. – Muszę wam podziękować za zaproszenie, skusiliście mnie do wizyty u was nie tylko zupą chrzanową i miodem, ale przede wszystkim wspaniałą domową atmosferą. A tę zobaczyłam właśnie na waszym filmiku – mówiła podczas spotkania z mieszkańcami Goleszy Anna Guzik. – Mam nadzieję, a właściwie jestem przekonana po obejrzeniu tego filmiku, że ta pracownia jest nie tylko dla was miejscem pracy, zabawy i nauki, ale przede wszystkim miejscem spotykania się ludzi i rozwijania ich pasji. (…) Dostęp do nowoczesnych technologii to jest w dzisiejszych czasach absolutna konieczność. Używamy ich nie tylko do pracy, do nauki czy zabawy, ale przede wszystkim do naszego codziennego życia. To dzisiaj jest korespondencja, używanie bankowości internetowej, to jest wyszukiwanie potrzebnych nam informacji. Życzę wam, żebyście wykorzystali wszystkie możliwości, które daje wam ta pracownia, ale jednocześnie abyście nie zatracili tego, co uważam jest waszą największą siłą, czyli tego poczucia wspólnoty, tego, że potraficie i, że chcecie spędzać ze sobą czas, że macie chęć do działania.

 Goleszowska Pracownia Orange jest jedną z 77 pracowni, jakie powstały w kraju i czwartą w województwie łódzkim. W jej utworzenie w ubiegłym roku zaangażowało się duże grono osób, między innymi burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, sołtys Golesz Zbigniew Klewin, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wolborzu Magdalena Wnukiewicz, radny powiatowy Michał Szymański, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Goleszach Dużych oraz Edyta Szymanowska z filii Biblioteki Publicznej w Goleszach, która jest także liderką Pracowni Orange. Dużą rolę w powstanie pracowni włożyła także lokalna społeczność, która od początku wierzyła w sukces inicjatywy.
  – Dzisiaj dla Goleszy wielki dzień, dla pracowni Orange i dla całej gminy, przede wszystkim dla tutejszej społeczności. Aktywność mieszkańców Goleszy została nagrodzona, zresztą słusznie, bo im się to należy. Byłem gorącym orędownikiem, których w nich bardzo wierzył i im pomagał. Dzisiaj jest to dla mnie wielka radość, gościć także wspaniałą aktorkę u nas panią Annę Guzik – nie krył zadowolenia burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.

  Społeczny program Pracownie Orange jest skierowany do społeczności małych miast i wsi, a jego celem jest zapewnienie małym społecznościom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań.

 

  Relacja z wydarzenia i wywiad z aktorką już w najbliższy poniedziałek, 10 października, na antenie radia Strefa FM.

 

 

Tekst: Agawa

Foto: YoAnna

 

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sw64 ~sw64 (Gość)11.10.2016 16:45

Gość ~alejaja napisał :"mądrzy ludzie i lekarze mówią by dzieci zachęcać do ruchu, sportu " Po pierwsze proszę przejrzeć inicjatywy Pracowni np cztery stoły do tenisa oblegane w sezonie zimowo wiosennym, nauka gry w tenisa oraz turnieje tenisowe czy babingtonowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu czy wycieczki piesze po okolicy. Natomiast instytucja taka jak szkoła podstawowa która jest ustawowo powołana do dbania o kulturę fizyczną nie robi nic. Sala sportowa zamknięta na głucho, brak odzewu na zaproszenia do sportowych inicjatyw Pracowni oraz niski poziom zajęć wf oraz całkowity brak dodatkowych zajęć pozalekcyjnych. My robimy to społecznie natomiast osoby które za to biorą wynagrodzenie robią niewiele.
" szkoda ze zapomniano o setkach ludzi miejscowych,przyjezdnych,ktore glosowaly" O tych co głosowali i angażują się nie zapomnieliśmy. Natomiast tych co krytykują i chcą nażreć się i napić na krzywy ryj, rzeczywiście nie zapraszamy.
Colombo (Gość) "Naszej garbatej i otyłej ponad miarę młodzieży siedzącej bez przerwy przed komputerem młodzieży zintensyfikowanie jeszcze siedzenia przed komputerem przez Guzik" Panie Colombo jak widać daleko Ci do prawdziwego Colombo. Ponieważ nie trzeba zbyt dużej inteligencji ani dociekliwości, że impreza nie odbywała się przed komputerem ale była niezwykle dynamiczna i zakończyła się potańcówką w której świetnie bawili się dorośli i dzieciaki wylewając siódme poty.
"W Goleszach już powstała a dlaczego nie u nas" dlatego, że trzeba wziąć podwinąć rękawy i wziąć się do roboty, za darmo nic nam nie dano.
To, że nam się udało powinno motywować innych ale jak widać raczej wzbudza u innych zazdrość i posuwa do debilnych i niesprawiedliwych komentarzy.
Ale nam to "lotto" i będziemy dalej robili swoje czy się to komuś podoba czy nie.
Zapraszam Wszystkich chętnych do Pracowni. Wszystkiego można dowiedzieć sie osobiście lub za pomocą naszej strony: https://pracownieorange.pl/pracownia/golesze-duze/

30


alejaja ~alejaja (Gość)09.10.2016 13:35

Orange ma interes aby dzieci wychować na swoich klientów, dzień i noc z komórką i laptopem przy uchu i oczyma a mądrzy ludzie i lekarze mówią by dzieci zachęcać do ruchu, sportu ale ePiotrkow.pl jak zwykle wbrew rozsądkowi promuje niedorzeczność czyżby współpracowali z ORANGE na szkodę młodych ludzi.?

34


Goleszanin ~Goleszanin (Gość)10.10.2016 09:13

Wymienianie dyrekcji szkoły jako jednych z głównych inicjatorów powstania pracowni to przegięcie . Zapomniano o sołtysie i jego kolegach którzy włożyli najwięcej pracy .

50


Ja ~Ja (Gość)09.10.2016 18:16

brawo Edyta!!!!!!!!!!!

40


gość 44 ~gość 44 (Gość)09.10.2016 16:55

Wesoly żyje !. Etatowy obsrywacz Burmistrza Wolborza znów zieje jadem . Wesołku pacho jesteś chorym człowiekiem .

32


wesoly ~wesoly (Gość)09.10.2016 13:41

Witam.Bardzo fajna sprawa dla Golesz tylko szkoda ze zapomniano o setkach ludzi miejscowych,przyjezdnych,ktore glosowaly na te pracownie,zastanawia mnie czy napiszecie cis o skarzonej wodzie w okolicy Wolborza.czy te bakterje sa zwiazane z wylewaniem gnojowicy na pola,przez kolesi Burmistrzai jego.

33


Mieszkaniec Golesz Dużych ~Mieszkaniec Golesz Dużych (Gość)09.10.2016 16:00

Bardzo fajna inicjatywa. Spotkanie z Anną Guzik to nagroda w konkursie na filmowe zaproszenie. Nakręciliśmy jak się okazało najładniejszy film o naszej wiosce i ludziach tu mieszkających. Kto wie coś o fundacji Orange , o wyzwaniach ,inicjatywach i pracy liderów pracowni , grupie inicjatywnej powinien gratulować sukcesów. Pracownia w Goleszach Dużych zajmuje pierwsze miejsce ze wszystkich działających pracowni w Polsce. Za darmo I miejsca się nie dostaje. Na każdy zdobyty punkt trzeba ciężko zapracować. Ważne jest by wspierać działania wszystkich chętnych , spotykać się , rozmawiać , planować i dążyć do rozwoju osobistego i pracowni. Wiele przy tym pracy , ale i zabawy. Dzieciaki się świetnie bawią . Organizowane są warsztaty. Jest wszystko co rozwija. Wszystkich chętnych ( nawet tych z daleka) serdecznie do nas zapraszamy.

31


Colombo ~Colombo (Gość)09.10.2016 13:27

W Goleszach już powstała a dlaczego nie u nas, istniejąca biblioteka już winna się bać o swoja przyszłość. Naszej garbatej i otyłej ponad miarę młodzieży siedzącej bez przerwy przed komputerem młodzieży zintensyfikowanie jeszcze siedzenia przed komputerem przez Guzik (intensywnie odchudzonej) świadczy tylko że aktorzy co inne promują a co inne robią same.

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat