Msza dziękczynna w Czarnocinie. Rolnicy dziękowali za plony

Strefa FMRegion Niedziela, 13 września 202019 7410
Zamiast tradycyjnych dożynek powiatowych, ze względu na epidemię koronawirusa, odbyła się dziękczynna msza święta. W taki sposób rolnicy z powiatu piotrkowskiego dziękowali za zebrane plony. Msza dziękczynna została odprawiona w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie.

Ładuję galerię...

Uroczystość została zorganizowana w ramach mających odbyć się w tym roku powiatowo-gminnych dożynek w Czarnocinie, które zostały decyzją Starosty Piotra Wojtysiaka i wójta Romana Miksy przesunięte na rok 2021. Podczas uroczystości miało miejsce symboliczne wręczenie chlebów i wieńców jako podziękowanie Bogu za tegoroczne zbiory zbóż. - Chcemy podziękować w tym wyjątkowym, trudnym roku rolnikom, ogrodnikom i sadownikom ziemi piotrkowskiej za ich pracę. Ten rok zapowiadał się bardzo źle ze względu na suszę, jednak plony są dobre. Pamiętajmy, że produkty spożywcze biorą się od rolnika i nie dzielmy mieszkańców wsi i miast - mówi Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski. - Chcemy podtrzymywać tę tradycję i podziękować Bogu oraz rolnikom za plony. Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego to bardzo ważny element naszego życia. To hołd dla wszystkich rolników z powiatu piotrkowskiego. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dożynki w Czarnocinie będą mogły odbyć się już w pełnej formie - mówi Roman Miksa, wójt gminy Czarnocin.

 

Mszę dziękczynną uświetnił występ orkiestry Longinówka. Na zakończenie obecni mogli skosztować chleba i miodu z tegorocznych zbiorów. 


Zainteresował temat?

1

8


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mnopr ~mnopr (Gość)14.09.2020 07:46

a przewodniczący Terka jak diabełek z pudełka, z ministrem konferuje, z hodowcami protestuje, Bogu za plony dziękuje ,a kiedy on w gospodarstwie pracuje?

20


mnopr ~mnopr (Gość)14.09.2020 19:40

a przewodniczący Terka jak diabełek z pudełka, z ministrem konferuje, z hodowcami protestuje, Bogu za plony dziękuje ,a kiedy on w gospodarstwie pracuje?

00


gość4 ~gość4 (Gość)14.09.2020 12:43

A wojtysiak to pewnie prosto ze swojego wesela przybył na msze. A żonkę zostawił samą w domu?

10


Bierut ~Bierut (Gość)13.09.2020 21:35

Kocham pełesel

21


Para w gwizdek ~Para w gwizdek (Gość)13.09.2020 17:46

Tylko te msze, msze i msze. Jak widać nie spełniają one swojej roli, bo czyby były czy nie efekt ten sam, czyli żaden. Oszukują was, baranki.

146


gość ~gość (Gość)14.09.2020 06:41

Ciemnogród w erze lotów w kosmos,klonowania i przeszczepu narządów

53


Dożynki ~Dożynki (Gość)13.09.2020 16:19

Wśród rolników, sadowników, ogrodników jest wielu ateistów i innowierców, kiedy będą zorganizujecie dla nich dożynki?

107


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat