Możesz się ostrzyc, możesz pomóc

ePiotrkow Piątek, 12 października 20183 4370
„Tniesz, bo wiesz” – pod takim hasłem w Zespole Ponadgimnazjalnym nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim odbywa się w piątek akcja, której celem jest pozyskanie włosów na peruki dla pacjentek onkologicznych. Chętnych do strzyżenia nie brakuje.

Ładuję galerię...

Akcję zorganizowano w szkole przy ul. Sienkiewicza w Piotrkowie. A jej organizatorami są Fundacja NU-MED oraz Salon Urody Perfekt we współpracy z miastem Piotrków Trybunalski i Klubem Sportowym Ruch.


- Obcinamy włosy na peruki dla osób po chemioterapii, po raz pierwszy w ZSP 4 - mówi Agnieszka Hamala-Wujek z Salonu Urody Perfekt z Piotrkowa Trybunalskiego. - To nie pierwsza taka akcja w naszym mieście, poprzednie edycje cieszyły się dużym powodzeniem, sama nie dawałam już rady wszystkich ostrzyc, więc poprosiłam o pomoc szkołę, gdzie jest świetnie zorganizowana pracownia.


Podczas każdej edycji chętnych jest nawet 30 (czasem więcej) osób. - Ciesze się, bo przychodzą osoby, które wcześniej już u nas były, włosy odrosły, więc znów chcą pomóc – dodaje pani Agnieszka.

Jedną z takich osób jest Ada. Kiedy dziewczynka siedziała na fotelu fryzjerskim, udało nam się porozmawiać z jej mamą: - Ada oddała włosy już 2 lata temu, kiedy organizowano jedną z pierwszych takich akcji - mówi Anna Kołodziejska. - To oczywiście pomysł córki, Ada często bierze udział w akcjach, w których można komuś pomóc.


A kto może pomóc? Każdy, kto chce skrócić włosy o minimum 25 cm. Najlepiej, kiedy włosy są zdrowe, nierozjaśniane. Płeć nie ma znaczenia. Akcja będzie kontynuowana również w sobotę od godz. 9.00.


Zbiórce włosów w ramach akcji dla zdrowia „Tniesz, bo Wiesz” towarzyszyć profilaktyka i rekreacja. W piątek organizatorzy zaprosili uczniów piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych na pogadankę profilaktyczną. W sobotę zbiórce włosów towarzyszyć będzie Turniej Badmintona pod patronatem prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Turnieje odbędą się w ramach projektu Fundacji Narodowy Badminton „100 turniejów na 100-lecie Niepodległości”. Zaplanowano trzy równolegle rozgrywane turnieje: Rodzinny Gier Podwójnych, Open Gier Podwójnych oraz Pojedynczy Dzieci do 12. roku życia. Poza turniejem zaplanowano dodatkowe atrakcje: pokazy szkółek aktywizujących dzieci i młodzież oraz pokaz ratownictwa medycznego.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.10.2018 06:53

Ale śliczna fryzjerka

30


gość ~gość (Gość)13.10.2018 05:58

Poczytajcie, chorzy na raka o tym jak naturalnie się można leczyć, P. Bragg, dr Dąbrowska, dr T Nocuń, GP Małachow, Terapi Gersona..Budwig, Czy dr Czerniak z okolic Opoczna. I zmiana nawyków. Natura ratuje zdrowie.. Medycyna powinna życie ratować,.. Chemioterapia to zagłada, jak współczesny Obóz Niemiecki...

01


asdfghjkl ~asdfghjkl (Gość)12.10.2018 21:19

peruka syntetyczna wygląda nawet lepiej niż z naturalnych

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat