Możesz otrzymać 40 tys. na założenie firmy

ePiotrkow Czwartek, 28 stycznia 20100 1650
Do 40 tys. zł dotacji na założenie firmy mogą otrzymać mieszkańcy m.in. powiatu piotrkowskiego, którzy wezmą udział w dwóch unijnych konkursach Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego – „Wirtualny biznes” i „Spełniona w biznesie”. Rekrutacja do każdego z nich potrwa od 27 stycznia do 10 lutego.

„Wirtualny biznes" jest przeznaczony dla osób bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo, planujących założenie e-firm, a konkurs „Spełniona z biznesie" - dla kobiet w wieku powyżej 45 lat, chcących podjąć działalność gospodarczą w dowolnej branży (z wyjątkiem rolniczej).

 

Priorytetowo traktowane będą kobiety bezrobotne i zarejestrowane w urzędach pracy, zagrożone utratą pracy (np. zatrudnione w firmach będących w likwidacji) lub znajdujące się w okresie wypowiedzenia, nie są to jednak warunki udziału w konkursie. Jedynym praktycznie formalnym wymogiem jest w tym przypadku nieprowadzenie własnej firmy w ostatnich 12 miesiącach przed zgłoszeniem uczestnictwa w projekcie.

 

Wsparcie w każdym z projektów otrzyma 40 osób. Kto konkretnie, zdecydują wyniki konkursów, w których będą brane pod uwagę przede wszystkim ciekawe pomysły na biznes. Zwycięzcy, oprócz jednorazowej dotacji w wysokości do 40 tys. zł na wydatki związane z założeniem firmy, otrzymają tzw. tzw. wsparcie pomostowe - 1100 zł przez 6-12 miesięcy np. na opłacenie czynszu, składek ZUS czy rachunków za prąd i telefony. Skorzystają także z indywidualnego doradztwa ekspertów ŁARR (w tym na etapie przygotowania biznesplanu) oraz ze szkoleń.

 

Wykłady i warsztaty dotyczyć będą nie tylko praktycznych aspektów zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, ale też zagadnień psychologicznych pomocnych w biznesie, m.in. komunikacji, autoprezentacji, asertywności i negocjacji.

 

Formularze zgłoszeniowe i szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej www.larr.lodz.pl.

 

Na wsparcie nowych firm ŁARR przeznaczy ponad 5,5 mln zł z Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). Oba projekty mają pomóc w zawodowej aktywizacji osób z miejscowości liczących poniżej 25 tys. mieszkańców oraz terenów wiejskich, które - jak wiadomo - zostały w największym stopniu dotknięte bezrobociem i innymi skutkami kryzysu gospodarczego.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat