Mowy końcowe ws. tzw. seksafery

Strefa FM Czwartek, 04 lutego 20100 1620
Mowy końcowe mają dziś wygłosić obrońcy oskarżonych w procesie tzw. seksafery w Samoobronie, Stanisława Łyżwińskiego i Andrzeja Leppera.

Rozprawa ze względu na stan zdrowia byłego posła odbędzie się w piotrkowskim Areszcie Śledczym. Przypomnijmy, że prokurator domaga się 5 lat więzienia dla Łyżwińskiego i 2 lat 3 miesięcy dla Leppera.

 

- Uważam, że kary, które są żądane, są zbieżne z moim stanowiskiem i adekwatne do stopnia winy oskarżonych - mówi Agata Kalińska - Moc - pełnomocnik poszkodowanej Anety Krawczyk, b. radnej Sejmiku Wojewódzkiego w Łodzi.

 

- Dokonaliśmy analizy całego materiału dowodowego i na tej podstawie zostało uznane, że oskarżeni wypełnili swoim zachowaniem dyspozycje zarzuconych im czynów, w związku z tym zostały im przedstawione odpowiednie wnioski. Jestem zadowolona z żądań prokuratora - dodaje.

 

Nieco inaczej ocenia te żądania Elżbieta Lewicka, obrońca Stanisława Łyżwińskiego. - Te wnioski oceniam jako surowe, mimo że nie oscylują w górnych granicach.

 

Proces rozpoczął się w maju 2008 roku a seksaferę ujawniła w grudniu 2006 roku „Gazeta Wyborcza" opierając się na relacji Anety Krawczyk. Kobieta utrzymywała, że pracę w biurze partyjnym dostała za usługi seksualne świadczone Łyżwińskiemu i Lepperowi.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat