Moszczenicka OREADA wydaje płytę!

ePiotrkowRegion Środa, 16 października 20196 5353
Są młodzi i utalentowani. Tworzą muzykę z pasją, swój styl nazywają folkOFFem. Nie wstydzą się swoich korzeni i podkreślają, że pochodzą ze wsi. Marzą o wydaniu płyty studyjnej.

Moszczenicka OREADA  znana jest m.in. fanom YAPY. Ich autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. Odnaleźć w nich można nie tylko fascynacje folklorem, ale i jazzem, funkiem, rockiem czy popem.

 

Zespół powstał w 2016 roku i zagrał ponad 70 koncertów – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival 2018, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk czy Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Są laureatami wielu ogólnopolskich konkursów m.in. PIOSENKARNII 2017, YAPY 2017, czy BAZUNY 2016. Dwukrotnie wyróżniło ich jury Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Z początkiem czerwca 2017 roku OREADA wydała debiutancki mini album.

 

Muzycy marzą o wydaniu płyty studyjnej. - W 2017 roku wydaliśmy nasz pierwszy singiel, a rok później „Kapliczkowe Panny” i okazuje się, że nasi słuchacze chcą więcej. Bardzo nas to cieszy, bo my czujemy dokładnie to samo – mówi Katarzyna Biesaga, wokalistka Oready. Grupa liczy na wsparcie fanów. Właśnie ruszyła przedsprzedaż debiutanckiej płyty na stronie www.wspieram.to/oreada . Zebrano już 1/3 potrzebnej kwoty. - W zamian za wsparcie darczyńcy otrzymają m.in. upominki, płyty, a nawet prywatny koncert – zachęcają muzycy.

 

Premierę płyty zaplanowano na marzec 2020 roku, ale już dziś można wspomóc muzyków w ostatnim etapie prac. - OREADA czyli mitologiczna górska nimfa w końcu wychodzi z jaskini. I bardzo to cieszy, dlatego mocno zachęcam do  wsparcia – mówi Robert Kasprzycki - tekściarz, bard i muzyk, który mocno kibicuje grupie.

 

Zespół tworzy szóstka przyjaciół: Kasia Biesaga – wokal, instrumenty dęte, Adam Marańda –skrzypce, mandolina, wokal, Kacper Bienia – klawisze, akordeon, wokal, Mateusz Jędraszczyk – gitara elektryczna, Maciej Kłys – gitara basowa, Kamil Kaźmierczak – perkusja.

 

 

 

 


Zainteresował temat?

14

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Elżbieta Gorzeń Elżbieta Gorzeńranga28.10.2019 00:08

Cudowna muzyka ! ,,Mgła rewelacyjna ,super zespół .Zycze dalszych sukcesow .

10


Obserwator DWA ~Obserwator DWA (Gość)18.10.2019 17:28

REWELACJA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Muzyka,słowa piosenki , Zespół SUPER!!!!!!!Tylko CZEMU nie ma Tego zespołu w najnowszej edycji MAM TALENT?????????? Złoty przycisk GWARANTOWANY.

40


Były tubylec , który znalazł cel życia poza gminą. ~Były tubylec , który znalazł cel życia poza gminą. (Gość)18.10.2019 16:51

Od czasów legendarnego ,genialnego społecznika, Jana Justyny sprzed pół wieku to chyba pierwszy towar eksportowy.
Powodzenia.

40


gość ~gość (Gość)17.10.2019 18:21

Super.

30


powodzenia ~powodzenia (Gość)17.10.2019 08:11

Gratuluję, życząc dalszych sukcesów oraz realizacji wszystkich planów związanych z Waszą muzyczną, śpiewającą drogą.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat