Moszczenica nagrodzona Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju

Region Środa, 27 września 201716 3331
Gmina została nagrodzona za projekt „Podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa łódzkiego poprzez kompleksowe uzbrojenie Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych”. Uroczyste gala i wręczenie nagród odbędzie się 23 października.

Inicjatorem nagrody jest Centrum Inteligentnego Rozwoju. Partnerem merytorycznym nagrody jest Śląskie Centrum Etyki Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju działające przy Politechnice Śląskiej. - Wybór laureatów odbywa się w oparciu o realizowane przez dany podmiot projekty i inwestycje z wykorzystaniem funduszy unijnych, krajowych, jak i z budżetu własnego. Pod uwagę brana jest również dbałość o sferę badawczo-rozwojową oraz wpływ na rozwój regionu i lokalnej społeczności - podkreślają członkowie kapituły.

 

- Ta nagroda to efekt ciężkiej pracy i zaangażowania pracowników Urzędu Gminy, Rady Gminy i jednostek organizacyjnych, ale także współpracy zarówno z innymi samorządami, jaki z naukowcami z Politechniki Częstochowskiej. Ta współpraca rozpoczęła się już w roku 2011, kiedy zespół prof. Leszka Rutkowskiego stworzył dokumentację dla projektu „Eleader szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu dla mieszkańców gmin: Moszczenica, Ujazd, Będków i Czarnocin” o wartości 13 mln zł i udzielił nam bardzo mocnego wsparcia zarówno na etapie pozyskiwania środków, jak i późniejszej realizacji tego przedsięwzięcia. Sukces, który wspólnie osiągnęliśmy był ogromny - podkreśla wójt Marceli Piekarek.


Projekt MTI obejmuje kompleksowe przygotowanie oraz całkowite uzbrojenie 3,5 ha terenów po byłych Zakładach Przemysłu Bawełnianego – od kanalizacji, poprzez drogi i zagospodarowanie terenu, po sieć światłowodową. Do dyspozycji inwestorów będą zarówno gotowe powierzchnie biurowe, jak i działki pod budowę własnych obiektów.
- Głęboko wierzymy w to, że realizacja projektu MTI będzie ważnym sygnałem dla inwestorów, że warto do nas przyjechać i na naszym terenie zainwestować swój kapitał. Z pomocą funduszy europejskich realizujemy również projekt, którego celem głównym jest zwiększenie poziomu handlu zagranicznego sektora MŚP regionu poprzez wzrost powiązań gospodarczych i kreowanie innowacji - zapewnia wójt Piekarek.


Te działania, zdaniem władz gminy ugruntują markę „Moszczenica – najbardziej innowacyjna gmina w Polsce” przyznaną w 2011 roku przez „Rzeczpospolitą” i podkreślą innowacyjny charakter regionu i jego nastawienie na rozwój przedsiębiorczości.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)27.09.2017 11:50

Za co że nie ma chodników piesi chodzą ulicą jak święte krowy trudno nawet wyminac się pojazdem

111


Paweł ~Paweł (Gość)28.09.2017 21:54

Dobrze rozumiem? Nagroda jest za wbicie szpadla? Nic tam jeszcze nie ma? Ide po szpadel!!!

10


Jaka innowacyjna gmina ~Jaka innowacyjna gmina (Gość)29.09.2017 10:58

Ośrodek Zdrowia - najbardziej innowacyjny na świecie z najbardziej innowacyjnym sprzętem i aparaturą medyczną
Park - innowacyjnie zarośnięty
Stawy alejne i staw młyński - przykład innowacyjnego zagospodarowania
Gimnazjum - innowacyjnie zamykane (wygaszane) i słyszałam o innowacyjnym pomyśle przeznaczenia go na hospicjum (nie wiem czy gminnego czy prywatnego) z innowacyjną rehabilitacją dla pacjentów tegoż hospicjum w obecnej sali gimnastycznej gimnazjum
Podstawówka - innowacyjnie dopychana uczniami i innowacyjnie przystosowana dla uczniów (np.ściana w nowej sali dla klasy "0" jest z innowacyjnej płyty paździerzowej pomalowanej emulsją)
Hala sportowa - innowacyjne wręcz światowe rozwiązanie, gdyż wymalowane linie boiska znajdują się dokładnie pod rozłożonymi dla widzów trybunami. Aby zagrać na "parametrowym" rozmiarze boiska, to należy złożyć całkowicie trybuny, a zatem wyprosić widzów
Przedsiębiorstwo Komunale - najbardziej innowacyjny podmiot gospodarczy w gminie, przykład innowacyjnego w skali światowej sposobu zdobywania zleceń od gminy, podmiot mający w swoim zasobie najbardziej innowacyjne maszyny i urządzenia oraz sprzęt budowlano-remontowy, podmiot mający charakterystyczną i innowacyjną, nowoczesną siedzibę i najbardziej innowacyjnie zagospodarowaną działkę w centrum Moszczenicy
Ul. Piotrkowska - już sześć lat temu innowacyjnie przebudowana, mająca innowacyjne bezpieczne chodniki dla pieszych i super innowacyjne ścieżki rowerowe (takich nigdzie indziej nie ma)
Oświetlenie uliczne - tak nowoczesnego i innowacyjnego oświetlenia też nie ma nigdzie, a najlepsze jest po modernizacji ul. Głównej w Kosowie i na wyjeździe z niej na Łódź/Piotrków
Internet (ten gminny) - jest tak innowacyjny, że korzysta z niego zapewne więcej klientów niż u takich marnych podmiotów jak Orange, T-mobile, Plus, Virgin itp. razem wzięci. Dostęp do darmowych Hot Spotów jest tak innowacyjne nieograniczony, że jest tego więcej niż w Warszawie
Szadel - też był innowacyjny, bo w Moszczenicy innych niż innowacyjne to przecież nie ma
Pozdrawiam wszystkich (innowacyjnych i pozostałych).

33


pucek ~pucek (Gość)29.09.2017 09:27

A Sulejów? Jaką nagrodę dostanie Sulejów?

20


gość ~gość (Gość)27.09.2017 20:58

Ostatnie pół wieku to były ruiny po zakładach bawełnianych. Ale wystarczy powiesić baner z nazwą terenów inwestycyjnych i już jest sukces na całą Polskę. Prezydencie, zróbmy tak u nas. Powisimy baner Piotrków - Dubai w sercu Europy. I za góra dwa tygodnie jesteśmy w prasie, radiu i telewizji. A od inwestorów się nie opędzimy.

52


gość ~gość (Gość)28.09.2017 09:45

Jak przyjdzie cywilizacja to może coś z tym smrodem zrobią

41


Luk ~Luk (Gość)27.09.2017 20:41

Niech barany z Piotrkowa patrzą i uczą się

12


gość ~gość (Gość)27.09.2017 20:39

Gratulacje

40


-ja ~-ja (Gość)27.09.2017 13:37

Brawo M-ca! Brawo Panowie (zwłaszcza DWAJ wspaniali) !
Inteligentny rozwój tworzą inteligentni ludzie.

52


termit ~termit (Gość)27.09.2017 13:10

Uroczystym wbiciem szpadla zainaugurowano w minioną niedzielę najważniejsze dla gminy przedsięwzięcie - Moszczenickie Tereny Inwestycyjne.
Czarodzieje kilka dni temu wbili pierwszy szpadel pod tereny inwestycyjne a już je kompleksowo uzbroili i pierwszą nagrodę zainkasowali. Kto tu kogo oszukuje?

122


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat