Moszczenica: 16 milionów dotacji na kanalizację

Strefa FMRegion Środa, 15 stycznia 202044 8480
Moszczenica z dofinansowaniem na kanalizację. Prawie 16 milionów złotych przyznał gminie Zarząd Województwa Łódzkiego. Umowę podpisali wicemarszałek Zbigniew Ziemba i wójt gminy Moszczenica Marceli Piekarek.

Ładuję galerię...

Sieć kanalizacyjna ma powstać w ciągu najbliższych trzech lat. - Aglomeracja gminy Moszczenica w powiecie piotrkowskim zyska nowe możliwości inwestycji w infrastrukturę, co jest bardzo ważne, bo przekłada się na jakość życia mieszkańców. Dziś wszyscy chcemy być ekologiczni, ale żebyśmy mogli tak postępować, musimy mieć do tego odpowiednie warunki - mówi Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.


Przekazana dotacja wynosi aż 85% kosztów inwestycji. Gmina o dofinansowanie starała się od kilku lat. - Jest takie powiedzenie "Do trzech razy sztuka". Z satysfakcją przyjąłem decyzję pana marszałka, dotyczącą naszego dofinansowania. Warto walczyć i nie należy się nigdy poddawać. Cała inwestycja to ponad 25 mln zł - mówi wójt Marceli Piekarek.


Inwestycja zostanie przeprowadzona na terenie następujących miejscowości: Moszczenica, Powęziny, Gościmowice Drugie, Gazomia Stara, Kiełczówka, Baby, Gajkowice, Wola Moszczenicka.

 

 

 

 


(źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego)


Zainteresował temat?

10

3


Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oko ~oko (Gość)15.01.2020 15:06

Ziemba i Piekarek są ekologiczni?

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat