Morsy są szalone!

ePiotrkow Niedziela, 22 stycznia 201724 34216
To nic, że temperatura oscyluje w okolicach zera, gdyby było minus 20 też nic by ich nie powstrzymało. Morsy z całego regionu zjechały w niedzielę do Sulejowa, by biegać i kąpać się w Pilicy. W samych majtkach.

Ładuję galerię...

Nie każdy ma odwagę wejść zimą do lodowatej wody. Dla nich to zabawa i przyjemność.  Morsy z 18 klubów w Polsce przyjechały w niedzielę do Sulejowa na Wielkie Morsowanie, które zorganizował tomaszowski klub Amber. Zorganizował i… odniósł wielki frekwencyjny sukces. Kąpieli w Pilicy zażywały prawdziwe tłumy (nie wierzycie, popatrzcie na zdjęcia).

 

Impreza ruszyła o godz. 10.00, wtedy zaczęto weryfikować uczestników zarówno Biegu Morsa (około 165 osób), jak i samego morsowania. Start biegu był na Podklasztorzu. Skąpo ubrani (albo prawie goli) śmiałkowie przybiegli aż do Parku Straży, gdzie zorganizowano metę. Kiedy wszyscy się już ogrzali i posilili, uczestnicy morsowania przystąpili do rozgrzewki przed wejściem do rzeki.

 

- Naszych morsów powinno być tutaj około 40 - powiedział nam Andrzej Ambroziak, prezes Klubu Sportowego Amber z Tomaszowa, który wraz z Urzędem Miejskim w Sulejowie zorganizował imprezę. – Pogoda na morsowanie jest zawsze. Mróz również jest jak najbardziej wskazany, bo kiedy przy minus 20 stopniach wchodzi się do wody, która ma około 1 stopnia, wtedy jest naprawdę fajnie, bo wchodzi się do ciepłego.

 

Pan Andrzej morsuje od 2008 roku. – Nie jestem więc jakimś bardzo starym morsem, ale jakieś doświadczenie już mam – powiedział. – Pierwszy raz zawsze się pamięta, zwłaszcza głupią minę po wyjściu z wody. Wszyscy, kiedy wychodzą z wody są rozradowani, uśmiechnięci, szczęśliwi. Sekcję morsów w Tomaszowie zakładały wtedy 4 osoby. Na dworze było minus 18, a Pilica miała 1 stopień. To było ekstremalne wejście.

 

Tym, którzy chcieliby, ale się boją, przypominamy, że morsy nie chorują, a jeśli już zdarzy im się lekki katar, to nie trwa dłużej niż 2 dni. – To taka swoista krioterapia – dodaje pan Andrzej.

 

Niedzielna impreza w Sulejowie to nie tylko morsowanie, ale także ognisko, herbata, gorący posiłek, a przede wszystkim dobra zabawa, w której uczestniczyły całe rodziny. Puchary i medale ufundował burmistrz Sulejowa, pod którego patronatem odbyło się Wielkie Morsowanie.


Zainteresował temat?

11

0


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

32 ~32 (Gość)02.02.2017 17:54

mechanik samochodowy ale byczysko

00


<3 ~<3 (Gość)22.01.2017 20:08

zdjecie 70 ktoś ma nr tel. do Pani ?:)

43


CZUWAJCIE !!! ~CZUWAJCIE !!! (Gość)24.01.2017 13:11

Bo scenariusz może być podobny tak jak skończyli z Klementynowem, które przejęło stowarzyszenie. Przeanalizujcie pierwszą uchwałę, a potem drugą. Zapamiętajcie ! Placówki oświatowe zawsze likwiduje w drodze uchwały RADA MIEJSKA. Dziś nie ma znaczenia czy jest to Witów, Uszczyn, Podklasztorze czy Łęczno. Trzeba być solidarnym bo ludzie i dzieci wszędzie są tacy sami bo są mieszkańcami naszej gminy. Wczoraj, Klementynów zniknął z mapy szkół publicznych, a jutro może zniknąć każda inna mniejsza szkoła, a potem następna bo kasy na bzdury zawsze będzie brakować. Luty i marzec to decydujące miesiące w dostosowaniu szkół do obecnej reformy. CZUWAJCIE !!
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/sulejow/3655.pdf
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/sulejow/3733.pdf

31


rutowi.. ~rutowi.. (Gość)23.01.2017 12:06

Wie ktos moze ilu uczniow uczeszcza do szkoly podstawowej na podklasztorzu?

12


Jugo ~Jugo (Gość)23.01.2017 08:27

Zarąbista decyzja Pana burmistrza, że w przyszłym roku też się ochłodzi w tej lodowatej wodzie. Zapewne to spełni tak jak spełnił wyjazd do Rzymu, ale mnie bardziej interesuje obietnica złożona przed drugą turą ostatnich wyborów, w której padła stwierdzenie, że szkoły nie będą likwidowane. W kontekście wzbudzających emocje mieszkańców krążącej informacji o rzekomej likwidacji szkoły na Podklasztorzu proponuję przyśpieszyć ten termin kąpieli i zabrać ze sobą jeszcze swojego ,,ministra" od oświaty z BOJO celem schłodzenia głów. Mam nadzieję, że do orszaku dołączy plejada zacnych i mądrych radnych z przewodniczącym na czele bo to oni są władni w drodze uchwały podjąć taką decyzję. Obserwując naszą gminę taka chłodząca kąpiel może może mieć zbawienne skutki. Pomysł odbudowy klasztoru za środki zewnętrzne chwalebny i pobożny, ale naprawdę w XXI wieku wolimy mieć szkołę niż klasztor.

50


gosc ~gosc (Gość)22.01.2017 22:20

Ta z 19 wygląda jakby schodziła z tego świata..

12


genek ~genek (Gość)22.01.2017 22:02

Morsice całkiem, całkiem. Chyba zostanę morsem

30


do xx ~do xx (Gość)22.01.2017 19:53

No i po co człowieku takie komentarze piszesz? myślisz, że zabłyśniesz?

83


xx ~xx (Gość)22.01.2017 19:44

Cytuję:
Morsy z całego regionu zjechały w niedzielę do Sulejowa, by biegać i kąpać się w Pilicy. W samych majtkach.

Wszyscy kąpali się tylko w samych majtkach? Kobiety też?

68


~PT ~~PT (Gość)22.01.2017 17:50

Normalne. Znowu cenzura na epiotrkow. Bez złamania regulaminu, a komentarz się nie ukazał. Dziękuję.

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat