Morawiecki i Budka z wizytą w Piotrkowie

Strefa FM Środa, 08 lipca 2020254 19621
Najpierw wizyta premiera Mateusza Morawieckiego, potem do Piotrkowa przyjechali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej: Borys Budka i Marcin Kierwiński.

Ładuję galerię...

Spotkania odbyły się w godzinnym odstępie, w tym samym miejscu, czyli w parku im. Jana Pawła II, w pobliżu papieskiego pomnika. Były one związane z poparciem kandydatów startujących w II turze wyborów prezydenckich. Obu wydarzeniom towarzyszyły duże emocje, nie zabrakło zwolenników oraz przeciwników obu kandydatów.

Prezes Rady Ministrów poruszył m.in. temat budowy drogi ekspresowej S12. - To droga, która jest bardzo ważna i będzie przynosiła nowe szanse Polsce powiatowej w postaci inwestycji oraz zapewni komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców. Rozmawiałem z posłami PiS, ważne jest to, aby S12 szła południem Sulejowa i na wysokości Woli Krzysztoporskiej wbijało się do autostrady A1. Jesienią wykonamy rewizję Krajowego Programu Dróg, aby budowa S12 znalazła się na tej liście wraz z finansowaniem. To ważne dla mieszkańców Piotrkowa, który został poturbowany w czasach transformacji przez neoliberałów z Platformy Obywatelskiej. Mam na myśli upadek przemysłu szklarskiego. Chcę, aby do Piotrkowa były przyciągane nowe przedsięwzięcia i nowe miejsca pracy, a S12 jest do tego bardzo potrzebna - mówi premier Morawiecki.

 

Z kolei w rozmowie z dziennikarzami Borys Budka (szef PO) mówił o poprawieniu sytuacji związanej z leczeniem onkologicznym. - Ważne jest, by dostęp do onkologa był możliwy w obrębie kilkunastu kilometrów. Nie sztuką jest zwiększać nakłady na służbę zdrowia. Wydatki muszą być racjonalne. Ważne, by w centrach onkologicznych pracowali najlepsi specjaliści. Jak obserwujemy, są dobre szpitale z dobrym wyposażeniem, a brakuje pracowników. Taka kompleksowa mapa onkologiczna Polski wraz z przyporządkowaniem zwiększonej liczby specjalistów oraz skróceniem czasu specjalizacji to jeden z pomysłów na poprawę sytuacji - mówił B. Budka.

 

Zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka odnieśli się do osobnych poniedziałkowych przedwyborczych debat.

 

 

Przypominamy, druga tura wyborów prezydenckich już w najbliższą niedzielę.


Zainteresował temat?

4

12


Komentarze (254)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wapniorz ~wapniorz (Gość)09.07.2020 08:21


CYT.
,,Prezes Rady Ministrów poruszył m.in. temat budowy drogi ekspresowej S12. - To droga, która jest bardzo ważna i będzie przynosiła nowe szanse Polsce powiatowej w postaci inwestycji oraz zapewni komfort i bezpieczeństwo dla mieszkańców. Rozmawiałem z posłami PiS, ważne jest to, aby S12 szła południem Sulejowa i na wysokości Woli Krzysztoporskiej wbijało się do autostrady A1."
Ta droga ma służyć krajowi do połączenia zachodu i wschodu Polski z zachowaniem szacunku dla zdrowia i życia mieszkańców powiatu i gminy Sulejów .
Nie będzie się wbijała w A1 bo tam nie zaprojektowano włączenia i nie jest budowane .
Te bajki trwają od 2010 roku i jest to niekończąca się opowieść.

102


gość ~gość (Gość)09.07.2020 07:12

A co oprócz wymyślenia bomby (wariat), gdzie przez 11 lat oszukuje polakow na temat tragicznej śmierci wypadku lotniczego naszych elit robiąc z tego polityke, zrobił macierewicz?? Zniszczył wojsko i wsadził misiewicza na ministra. Nawet jego partia go wyrzucila, bo odleciał mentalnie

182


gość ~gość (Gość)09.07.2020 00:52

Kabaret w dwóch aktach. Życie przeszło wszelkie oczekiwania. I na to wszystko patrzy nasz Jan Paweł II. Jeszcze mi wspólnej mszy i spowiedzi za niespełnione obietnice brakowało.

94


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)09.07.2020 00:16

A propos nieudolnych i grabieżczych rządów PO, dziwi mnie że suflerzy PIS-u, nie podpowiedzieli panu premierowi Morawieckiemu o zniszczeniu przez PO największych piotrkowskich zakładów, Fabryki Maszyn Górniczych "Pioma" i zakładu przemysłu dziewiarskiego "SIgmatex" i setek tysięcy innych. I to wszystko wina Tuska. Ale pan premier Kaczyński odwróci to wszystko zło i degrengoladę i zamieni w złoto.

76


gosc87 ~gosc87 (Gość)08.07.2020 21:25

Panie Grabarczyk gdzie Pan był jak był Pani ministrem infrastruktury :) S12?

2110


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)08.07.2020 23:33

A czy pan Morawiecki ma zielone pojęcie w którym roku padła ostatnia państwowa Huta Szkła Okiennego w Piotrkowie i czy to się zadziało za PO? Obecnie na jej "gruzach" działa prywatna huta Feniks spółka z o.o. Aż dziw że nie urósł mu znowu nosek po takich "oczywistych oczywistościach"

115


prezydent Piotrkowa ~prezydent Piotrkowa (Gość)08.07.2020 21:49

Czy Prezydent Piotrkowa nie powinien przypadkiem powitać Premiera RP ?

1014


gość ~gość (Gość)08.07.2020 22:56

W czasach transformacji nie było PO.

31


normalny ~normalny (Gość)08.07.2020 22:24

Ludzie ogarnijcie sie oni przed wyborami obiecują wam wszystko czy duda czy trzaskowski hołow nia biedron bosak czy kaszaniarz a potem maja nas w dupie dla nich liczą sie dwie wartości pieniądze i władza niedługo bedziemy sie zabijać przez nich ja nie głosuje

53


gość ~gość (Gość)08.07.2020 18:19

Tak głosujcie na Trzaska a później znowu płacz bo wiek emerytalny podwyższył,dodatki zabrał a podatki wysokie zostawił.Ludzie to jednak ma krótką pamięć jak ich po rolowało.Wstyd mi za wyborców po czy ko.Ważne by nazwę zmienić,ot cała partia.

2345


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat