Morawiecki: To najtrudniejszy moment pandemii, zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia

PAPKraj Czwartek, 25 marca 202127 2143
Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii od 13 miesięcy; zajętych ponad 70 proc. łóżek; zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia, jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli we właściwy sposób leczyć pacjentów - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podczas czwartkowej konferencji prasowej dotyczących obostrzeń zwracał uwagę, że obecnie Polska znajduje się w najtrudniejszy moment pandemii od 13 miesięcy. "Musimy sobie to bardzo otwarcie powiedzieć i przyznać" - mówił.

 

Jak dodał napór III fali koronawirusa jest bardzo silny. W tym kontekście wskazał, że w czwartek zarejestrowano najwyższy wzrost zakażeń - ponad 34 tys. osób. Dodał, że na te chwilę mamy zajętych ponad 70 proc. łóżek i ponad 70 proc. łóżek respiratorowych. "Robimy wszystko żeby te łóżka były dostępne dla naszych obywateli w przypadku konieczności leczenia" - zapewnił.

 

Morawiecki podkreślił jednak, że "zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia". "Jesteśmy o krok od przekroczenia granicy poza którą nie będziemy mogli we właściwy sposób leczyć pacjentów, leczyć naszych obywateli" - przyznał premier.

 

"Musimy zrobić wszystko, aby uniknąć takiego scenariusza i zrobimy wszystko żeby uniknąć takiego scenariusza" - przekonywał. 

 

autor: Rafał Białkowski


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pandemiczna panda ~pandemiczna panda (Gość)25.03.2021 23:12

Z pewnością wie, co mówi. Takich "najtrudniejszych" momentów było już kilka, więc nie wątpię, że rozpoznaje je bezbłędnie. W tabelce ma już rozpisane terminy kolejnych "najtrudniejszych" momentów.

Cytuję:
zajętych ponad 70 proc. łóżek; zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia


Czyli służba zdrowia ostro zasuwa na nieco ponad 70% swoich możliwości. Stąd wniosek, że granicę jej wydolności stanowi praca na około 80%. Dobrze rozumiem?
A może po prostu łóżek dostawcie. Ja jakoś nie wierzę w to obłożenie szpitali. Serwowaliście propagandę, kiedy po szpitalach tymczasowych hulał wiatr, a na oddziałach covidowych w tych normalnych szpitalach lekarze zbijali bąki.

Cytuję:
jesteśmy o krok od przekroczenia granicy, poza którą nie będziemy mogli we właściwy sposób leczyć pacjentów


Mam rozumieć, że teraz leczycie właściwie? Odłożenie na bliżej nieokreśloną przyszłość zabiegów planowych, wożenie chorych od szpitala do szpitala, nieprzyjmowanie ludzi w nagłych przypadkach, jeśli nie mają testu - to są te właściwe sposoby "leczenia" pacjentów, od których na to leczenie pobraliście już przedpłatę?
A jak w ogóle leczycie chorych na ten covid? Przecież twierdzicie, że leków na to nie ma. A skoro nie ma leków, to na czym polega leczenie?
Dobre kłamstwo powinno być chociaż spójne, a te wasze się niestety kupy nie trzymają.

Cytuję:
Jak dodał napór III fali koronawirusa jest bardzo silny.


Jeszcze do niedawna zwało się to sezonem grypowym. Przełom zimy i wiosny - w tym czasie zawsze przypadał wzrost zachorowań na choroby górnych dróg oddechowych.

Cytuję:
"Musimy zrobić wszystko, aby uniknąć takiego scenariusza i zrobimy wszystko żeby uniknąć takiego scenariusza" - przekonywał.


Ciemny narodzie! On powiedział wprost, że nie cofną się przed niczym i wykorzystają każdy środek, który pozwoli im zrealizować ich cel. Jeśli myślicie, że celem tym jest ochrona Waszego zdrowia, to jesteście albo totalnie ślepi, albo zwyczajnie głupi.

Cytuję:
"Musimy sobie to bardzo otwarcie powiedzieć i przyznać" - mówił.


A może byś tak w końcu otwarcie powiedział, za co przehandlowałeś Polskę razem z Polakami?

Cytuję:
To najtrudniejszy moment pandemii, zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia


A czy naród zbliżył się już do granic wytrzymałości, czy jeszcze pozwoli sobie dalej śrubę dokręcać?

121


antys. ~antys. (Gość)25.03.2021 14:15

Zwyczajnie przykro i wstyd, że premierem jest ten człowiek. Zero ambicji i honoru . Skoro nie mam nic do zaoferowania narodowi to podaję się do dymisji. Ale pisowiec i honor to sprzeczność.

245


Jarosław ~Jarosław (Gość)25.03.2021 23:19

Sytuacja już dla każdego staję się męcząca w delikatnym słowa znaczeniu minął rok od wybuchu pandemii a nie tylko Polska iż europa jest w takiej samej sytuacji jak od wybuchu.PiS pogrąży ta pandemia lecz nie wyobrażam sobie jak poradzili by sobie w takiej sytuacji poprzednicy szczególnie PO-PSL .Piszecie o ambicji,honorze podanie się do dymisji to są politycy takie cechy nie występują.

21


Tewu ~Tewu (Gość)25.03.2021 22:42

Ta marionetka już oglaszala, że epidemia jest w odwrocie, że nie ma sie co bać wirusa. Załóżmy taką sytuację. Prezio wzywa Matolusza na Nowogrodzka i mówi mu:"Jutro wystapisz we wszystkich stacjach telewizyjnych i oswiadczysz, że Kopernik nie miał racji a prawo grawitacji nie istnieje, to jeszcze że dwa miesiące będziesz premierem". Jak sądzicie co zrobić Matolusz ?
a) wykona skwapliwie polecenie;
b) doda od siebie,że Leonardo da Vinci był kobietą;
Zakresl właściwą odpowiedź.

40


???+ ~???+ (Gość)25.03.2021 21:31

Ile można było wybudować nowoczesnych szpitali, za ten miliard euro podarowany przez Maliniaka Ukraińskim złodziejom? Przecież żaden uczciwy Ukrainiec nic z tego nie dostał!

80


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)25.03.2021 21:12

Zamknąć rząd i wszystkich, którzy dopuścili do takiego stanu rzeczy- kiedy w tym kraju zacznie się rozliczać ludzi na stanowiskach za ich złe decyzje ??
Nikt ich nie zmuszał żeby zostali rządzącymi, więc rozliczyć tak żeby kolejni mieli świadomość czego mogą się spodziewać

71


Dddddu ~Dddddu (Gość)25.03.2021 13:21

Jak by każdy z chorobami mog mieć dostęp do lekarzy inaczej by było prywatnie da się leczyć a na kasę już nie można tylko czekać konca

120


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)25.03.2021 15:09

A ja wiem że ta służba zdrowia jest już niewydolna od roku. Dawno, dawno temu, w Polsce był taki I Sekretarz Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, Władysław Gomółka i on z takiej, podobnej mównicy powiedział
...Do niedawna staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy krok do przodu...

122


stefan ~stefan (Gość)25.03.2021 13:05

Za chwilę święta,powysyłajta jak najwięcej samolotów po rodaków z wysp !

143


A.B. ~A.B. (Gość)25.03.2021 16:31

Ja sie "walczyło" od marca do wrzesnia o "ko.....nfitury" ,to nie było czasu na przygowanie państwa do drugiej i trzeciej fali pandemii.Teraz najwazniejsza jest sprawa "Napoleona" z Pcimia,,bo tu wchodzi w rachube ratowanie prestiżu"Słońca Zoliborza".A pandemia sama wygasnie ,jak poumieraja stare"owce" które beda uczestniczyły w uroczystosciach wielkanocnych.PS Czekamy na kolejna propagandowa wrzutke majaca przykryc klęske "dobrej" zmiany w walce z pandemia.

83


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat