Monitoring na nic się nie zdaje. Musimy reagować!

ePiotrkow Środa, 24 maja 201748 17239
Park linowy przy ul. Belzackiej ciągle i wciąż jest dewastowany. Ulubionym zajęciem wandali okazuje się wykręcanie metalowych nakrętek, umieszczanie napisów na poszczególnych elementach obiektu, a także wrzucanie kamieni na boisko do plażówki. Niewiele pomagają w tej sytuacji kamery monitorujące teren.

Ładuję galerię...

- Niestety akty dewastacji tego obiektu zdarzają się i to dość często – mówi dyrektor OSiR-u Leszek Heinzel (to właśnie Ośrodek jest administratorem obiektu). - Najczęściej uszkodzenia dotyczą elementów z pleksy, które można po prostu potłuc. Zastanawiamy się nawet nad gruntowanym wzmocnieniem tych elementów, które najłatwiej można zepsuć. Nie rozumiem tego, ktoś zadaje sobie aż tyle trudu, żeby coś uszkodzić. Żeby zdemontować metalowe nakrętki, to naprawdę trzeba mieć w palcach sporo pary. Tymczasem my tych nakrętek dokręcamy parę kilogramów rocznie. Po co to komu potrzebne? Nie wiem.

 

Obiekt jest oczywiście monitorowany, tylko co z tego. Nawet jeśli ktoś odkręci parę nakrętek, to... szkodliwość takiego czynu jest przecież znikoma. - Kilkakrotnie zgłaszaliśmy sprawę na policję, dysponowaliśmy przecież nagraniem monitoringu, ale sprawcy nie zostali wykryci. My jednak musimy to zgłaszać, żeby uzyskać później odszkodowanie od ubezpieczyciela – dodaje L. Heinzel.

 

Potłuczone zostały nawet lampy ledowe, które oświetlają górkę przy parku linowym. OSiR zastanawia się nad całkowitym wyeliminowaniem tego rodzaju oświetlenia. Zniszczona została też skrzynka energetyczna. - Bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze, więc staramy się naprawiać na bieżąco wszystkie uszkodzenia. Zaglądamy tam i wieczorem, i rano, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, by dzieciaki nie zrobiły sobie krzywdy. Fajnie by było, gdybyśmy po prostu zwracali uwagę na to, co robią nasi koledzy, znajomi, wszyscy ci, którzy odwiedzają ten obiekt. Warto się odezwać, zwrócić uwagę. Proszę reagować! – apeluje dyrektor Ośrodka.


Zainteresował temat?

10

2


Komentarze (48)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.06.2017 10:30

No niestety część monitoringu to zwyczajne atrapy, są, żeby rzekomo "odstraszyć" potencjalnych złodziei, a jak już chodzi do jakiegoś przewinienia to zero nagrań i świadków :D

00


gość ~gość (Gość)28.05.2017 19:03

Niestety, trzeba to jasno napisać; niezależnie od tego kto jest przy władzy, część obywateli to zwykłe bydło nie zasługujące na to, by je nazwać obywatelami.

40


Akrob ~Akrob (Gość)26.05.2017 06:03

widziałam ten park jak go dopiero zrobili i był wspaniały,a teraz popisany i zniszczony co za debile to zrobili.

00


Eh ~Eh (Gość)25.05.2017 19:28

ŁKS i ich poziom :D

20


gość. ~gość. (Gość)25.05.2017 13:13

Debili nie brakuje.

50


Al Bundy Al Bundyranga24.05.2017 17:31

Kwestia wychowania i wpojenia pewnych zasad.
Są jednak "ludzie" dla których: wspólne = niczyje.
Wandal jest gorszym szkodnikiem niż złodziej, i przez wymiar sprawiedliwości powinien być traktowany surowiej. Tymczasem wandalizm jest zazwyczaj traktowany jako "niska szkodliwość społeczna czynu". Duży błąd.

100


delond ~delond (Gość)25.05.2017 05:51

nic nie robic w miescie a jak juz cos zrobić to beton beton i jeszcze raz beton nic nie uszanują

51


edolek ~edolek (Gość)24.05.2017 21:08

Panie dyr. jak ja dokręcę nakrętkę i ją skontruję to i Pan nie da rady jej odkręcić palcami !!!!
trzeba myśleć !

70


Tiko ~Tiko (Gość)24.05.2017 21:04

Pasa trzeba

20


klugen ~klugen (Gość)24.05.2017 17:44

bachorów wyłapać i dać kary ale surowe

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat