"Módlmy się o prawa kobiet". Protest przed kościołem NSJ w Piotrkowie (FILM)

ePiotrkow Niedziela, 25 października 2020314 16555
Trzeci dzień z rzędu w Piotrkowie Trybunalskim odbywają się protesty wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W niedzielę kilkanaście młodych osób manifestowało swoje poglądy przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego.

Ładuję galerię...

Z racji tego, że my kobiety jesteśmy wkur...e, chcemy pokazać, że Kościół maczał palce w decyzji TK. Dlatego też serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na niemy protest, nie będziemy krzyczeć ani wchodzić do Kościoła, stojąc z transparentami mamy wystarczającą moc. Zabierzcie znajomych i wpadajcie!  - zapraszali organizatorzy protestu za pośrednictwem FB. 

 

Przed kościołem wywiązały się dyskusje między piotrkowianami. - Jesteśmy za wolnym wyborem - mówiła jedna z protestujących kobiet. - Jesteśmy za tym, aby każdy w swoim sumieniu decydował o tym, czy ma urodzić dziecko, czy nie. Nie będzie o tym decydował kościół. 

 

- Myślę, że są wartości uniwersalne, które nakazują nam chronić życie, ale są też przypadki dzieci, które miałyby się urodzić z deformacjami, z wadami... mam tutaj poważny dylemat - mówiła jedna z kobiet. - Trochę rozumiem ten protest, ale forma nie do końca mi odpowiada, nie mówię o Piotrkowie, ale raczej o protestach w całej Polsce, nie tak powinno się walczyć o te sprawy. 

 

-Protestujemy po to, żeby pokazać, że Kościół ma bezpośredni związek z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego odnośnie ustawy aborcyjnej, która zabroniła nam kobietom decydować o własnym ciele, a jest to podstawowe prawo człowieka - mówiła Amelia, młoda piotrkowianka, która protestowała w niedzielę przed kościołem NSJ. - Oczywiście, że te protesty są bardzo ważne. To jeden z niewielu przypadków, kiedy Polska aż tak się zjednoczyła. Nic nam nie przeszkodzi w odzyskaniu naszych praw. Jestem bardzo zaskoczona, że tyle z nas - kobiet i mężczyzn - zjednoczyło się. 

 

 

Ksiądz z NSJ poinformował protestujących, że będzie się za nich modlił.  Protestujących wsparła radna Piotrkowa Marlena Wężyk-Głowacka. 

 

 

Przypominamy, w czwartek zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Orzekł, że usunięcie płodu w przypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby jest niezgodne z konstytucją. W całej Polsce trwają protesty wobec tego orzeczenia. W piątek wieczorem swój cichy protest przeprowadzili też mieszkańcy Piotrkowa.

 


Zainteresował temat?

25

17


Komentarze (314)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)26.10.2020 09:09

Te dzieci jeszcze nie wiedzą, że kolejny raz od 30 lat są wykorzystywane jako zasłona dymna. Jeszcze nie wiedzą, że przymusowo ich zaszczepią jak króliki
Potem to i może nawet nie będą już potrzebować skrobanek bo i tak nie zaskoczą. Niech walczą o wolność Polek i Polaków, którą metodą małych kroczków im się odbiera,a nie o skrobanki.

85


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)25.10.2020 20:15

Ile skutków ubocznych ma aborcja i kto ponosi koszty leczenia powikłań po takim zabiegu ??
Kościół i konstytucja to tylko ludzkie twory, ale jeśli lekarze, którzy wykonali najwięcej aborcji na świecie oznajmiają, że aborcja ma więcej wad i prawie żadnych zalet to chyba należałoby ich wysłuchać, a nie się przekrzykiwać bezproduktywnie ... ewidentnie potrzeba spokojnie debaty na ten temat, bo jest wiele mitów

147


Amigo ~Amigo (Gość)26.10.2020 08:17

Kto wam karze się bzykać i zachodzić w ciążę ? O antykoncepcji nikt was nie uczył ?

1211


PoP ~PoP (Gość)26.10.2020 09:47

Popieram uczestników protestów, jednak nie popieram wandalizmu który dzisiaj zauważyłem na jednym z murów - napis sprayem dot. niezadowolenia z działań PIS i Trybunału (nie)Konstytucyjnego.

85


gdyi ~gdyi (Gość)26.10.2020 09:43

Jeżeli nie wolno ingerować w ciało kobiety, to nie róbmy żadnych operacji, nawet nie wycinajmy wyrostków. Co ma być to niech będzie. Jak ktoś umrze, bo mu się wyrostek wyleje, to trudno. Widocznie Bóg tak chciał. Medycyna jest niepotrzebna. Po co badania prenatalne?

65


gość_gość ~gość_gość (Gość)25.10.2020 15:41

Kościół katolicki trwa już 2 Tysiąclecia wy jesteście tylko mrugnięciem za tydzień nie będzie po was śladu

2820


ja ~ja (Gość)25.10.2020 19:52

na fejsie akcja "wybór nie zakaz"... więc się pytam drogie panie jaki wybór ma mieć dziecko które chcecie zabić? mówicie że się urodzi z wadami, ale tego nigdy nie wiecie jak będzie funkcjonowało, znane są przypadki że miało mieć wady, a było zdrowe... skoro życie się zaczęło, to dajcie mu szansę... wychowywać nikt wam później nie każe... bo możecie oddać w szpitalu, a jak czasu na decyzję mało to są jeszcze okna życia.

1014


suweren ~suweren (Gość)25.10.2020 22:21

Szatan wyszedł na ulice i chce zniszczyć człowieka.

1516


opalony ~opalony (Gość)26.10.2020 07:46

Rozgrzane lewactwo i dzieciaki z mlekiem pod nosem. Ciekawe na jak długo wystarczy energii, czy też tak jak przy poprzednich protestach, do pierwszego deszczu ?

1221


Pan_kolega ~Pan_kolega (Gość)25.10.2020 18:34

Jaki jest związek między Kościołem, a orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sytuacji kiedy Kościół jest oddzielony od państwa ?

87


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat