"Módlmy się o prawa kobiet". Protest przed kościołem NSJ w Piotrkowie (FILM)

ePiotrkow Niedziela, 25 października 2020314 16631
Trzeci dzień z rzędu w Piotrkowie Trybunalskim odbywają się protesty wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W niedzielę kilkanaście młodych osób manifestowało swoje poglądy przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego.

Ładuję galerię...

Z racji tego, że my kobiety jesteśmy wkur...e, chcemy pokazać, że Kościół maczał palce w decyzji TK. Dlatego też serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na niemy protest, nie będziemy krzyczeć ani wchodzić do Kościoła, stojąc z transparentami mamy wystarczającą moc. Zabierzcie znajomych i wpadajcie!  - zapraszali organizatorzy protestu za pośrednictwem FB. 

 

Przed kościołem wywiązały się dyskusje między piotrkowianami. - Jesteśmy za wolnym wyborem - mówiła jedna z protestujących kobiet. - Jesteśmy za tym, aby każdy w swoim sumieniu decydował o tym, czy ma urodzić dziecko, czy nie. Nie będzie o tym decydował kościół. 

 

- Myślę, że są wartości uniwersalne, które nakazują nam chronić życie, ale są też przypadki dzieci, które miałyby się urodzić z deformacjami, z wadami... mam tutaj poważny dylemat - mówiła jedna z kobiet. - Trochę rozumiem ten protest, ale forma nie do końca mi odpowiada, nie mówię o Piotrkowie, ale raczej o protestach w całej Polsce, nie tak powinno się walczyć o te sprawy. 

 

-Protestujemy po to, żeby pokazać, że Kościół ma bezpośredni związek z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego odnośnie ustawy aborcyjnej, która zabroniła nam kobietom decydować o własnym ciele, a jest to podstawowe prawo człowieka - mówiła Amelia, młoda piotrkowianka, która protestowała w niedzielę przed kościołem NSJ. - Oczywiście, że te protesty są bardzo ważne. To jeden z niewielu przypadków, kiedy Polska aż tak się zjednoczyła. Nic nam nie przeszkodzi w odzyskaniu naszych praw. Jestem bardzo zaskoczona, że tyle z nas - kobiet i mężczyzn - zjednoczyło się. 

 

 

Ksiądz z NSJ poinformował protestujących, że będzie się za nich modlił.  Protestujących wsparła radna Piotrkowa Marlena Wężyk-Głowacka. 

 

 

Przypominamy, w czwartek zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Orzekł, że usunięcie płodu w przypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby jest niezgodne z konstytucją. W całej Polsce trwają protesty wobec tego orzeczenia. W piątek wieczorem swój cichy protest przeprowadzili też mieszkańcy Piotrkowa.

 


Zainteresował temat?

25

17


Komentarze (314)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Joanna II ~Joanna II (Gość)25.10.2020 14:54

Brawo!!! tak trzymać . Oni by chcieli nas zniewolić .Jeden ,,mały" czlowieczek , który nie wie nic o życiu , chce narzucić wszystkim jak maja żyć.

2811


gość_tewu ~gość_tewu (Gość)25.10.2020 20:35

Panie Kaczyński,panie Morawiecki, panie Duda zbierajcie ekipę puki Rumunia granic nie zamknęła. Tylko złoto zostawcie!
Glapinski asystentki może zabrać.

207


z drugiej stolicy ~z drugiej stolicy (Gość)25.10.2020 20:53

Dziękuję Wam jako kobieta! Cieszę się, że ktoś w moim rodzinnym mieście walczy o prawa kobiet. Jednak znalazł się ktoś w tym ciemnogrodzie zawładniętym przez partię rządzącą.
Do wszystkich potępiających prawa kobiet, wolność, różnorodność, międzykulturowość: to przez Was miasto umiera.
NIE MOŻNA ZMUSIĆ DO HEROIZMU! MOJE CIAŁO, MÓJ WYBÓR!!!

207


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)25.10.2020 22:36

Módlmy się o opamiętanie protestujących, bo zbłądzili. W obliczu śmierci będą błagać Pana Boga o życie, a teraz chcą życie odbierać nienarodzonym.

1113


gość_bobi ~gość_bobi (Gość)26.10.2020 09:23

Tak trzymać kobitki nie dajcie się wszyscy jesteśmy z wami

95


anty ~anty (Gość)26.10.2020 09:35

jak można zakazać aborcji w przypadkach gwałtu lub wady płodu? Kto potem musi te dzieci wychowywać bez pomocy państwa? Kościół, Kaczyński czy rodzice? To rodzic powinien mieć prawo decyzji w konkretnych przypadkach tj. gwałtu, wady płodu lub zagrożenia życia.

122


Fred1 ~Fred1 (Gość)26.10.2020 10:21

Pytanie otwarte do Pani Radnej Marleny Wężyk-Głowackiej, Jak godzi Pani chodzenie do kościoła ( parafia Miłosierdzia Bożego) i przystępowanie do Sakramentów z publicznym wspieraniem aborcji?.

83


Jolka ~Jolka (Gość)26.10.2020 09:39

Bóg dał ludziom wolną wolę. Dlaczego prawo im to zabiera?
Decyzja powinna należeć do kobiety, która jest w takiej sytuacji. To nie jest łatwa decyzja. Nikt nie zabija dzieci, bo ma takie widzimisię. Medycyna jest na tyle rozwinięta, że wiadomo, kiedy ciąża może zagrozić życiu kobiety, kiedy płód rozwija się prawidłowo, a kiedy nie. Bóg dał rozum ludziom, by z niego korzystać.

85


na chłodno ~na chłodno (Gość)26.10.2020 11:04

Ręce opadają. Znajoma, święta osoba w kościele, trójka dzieci i poleciała wczoraj protestować. To szok jak można ogłupiać ludzi. Ustawy, wyroków, konstytucji też zapewne nigdy na oczy nie widziała, ale awantury podkręcona robić widać potrafi.
Od 300 lat jesteśmy okradani bo jesteśmy po prostu głupim narodem kierującym się emocjami, a nie rozumem, wiedzą, faktami, historią, doświadczeniem i logiką.
A od 1989 to co kolejne niby różne opcje z nami wyczyniają to majstersztyk. Ochłońcie bo skończy się jak zawsze od 300 lat, biedą tragedią i emigracją.

35


MlodyPiotrkowianin ~MlodyPiotrkowianin (Gość)25.10.2020 15:30

Szanowne Kobiety, które urodziły stworzenie, które zmarło w ciągu kilku godzin od narodzenia, chcę Wam po raz kolejny przekazać, że podziwiam to, jak jesteście twarde i jak mocną macie psychikę. Po raz kolejny powiem, że nie każda kobieta jest tak silna i twarda, a co za tym idzie nie każda zdecydowałaby się na urodzenie męczennika, bo jak inaczej nazwać dziecko, które nie ma płuc i nie jest w stanie oddychać, albo jak nazwać dziecko, które ma wodogłowie i pewnym jest, że umrze w przeciągu 3 najbliższych dni. Nikt z protestujących nie przeszedłby nad tym do porządku dziennego, zapewniam, że nikt. Prawda jest taka, że powinno być prawo wyboru czy chce się cierpieć i zmuszać do cierpienia tak chore dziecko rodząc, czy jednak
cierpiąc samemu decydując się na aborcję tak chorego dziecka. I nie, nie mówimy tu o braku palca, ręki czy zespole Downa, tylko o czymś, co decyduje o braku możliwości samodzielnej egzystencji i przeżycia więcej niż tydzień.
Nie będę tu nikogo wyzywał od morderców albo od katoli, bo nie o to w tym wszystkim chodzi. Po prostu życzę Wam, by nigdy nikt z Was nie musiał stanąć przed tak dramatycznym wyborem.

178


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat