"Módlmy się o prawa kobiet". Protest przed kościołem NSJ w Piotrkowie (FILM)

ePiotrkow Niedziela, 25 października 2020314 16553
Trzeci dzień z rzędu w Piotrkowie Trybunalskim odbywają się protesty wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W niedzielę kilkanaście młodych osób manifestowało swoje poglądy przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego.

Ładuję galerię...

Z racji tego, że my kobiety jesteśmy wkur...e, chcemy pokazać, że Kościół maczał palce w decyzji TK. Dlatego też serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na niemy protest, nie będziemy krzyczeć ani wchodzić do Kościoła, stojąc z transparentami mamy wystarczającą moc. Zabierzcie znajomych i wpadajcie!  - zapraszali organizatorzy protestu za pośrednictwem FB. 

 

Przed kościołem wywiązały się dyskusje między piotrkowianami. - Jesteśmy za wolnym wyborem - mówiła jedna z protestujących kobiet. - Jesteśmy za tym, aby każdy w swoim sumieniu decydował o tym, czy ma urodzić dziecko, czy nie. Nie będzie o tym decydował kościół. 

 

- Myślę, że są wartości uniwersalne, które nakazują nam chronić życie, ale są też przypadki dzieci, które miałyby się urodzić z deformacjami, z wadami... mam tutaj poważny dylemat - mówiła jedna z kobiet. - Trochę rozumiem ten protest, ale forma nie do końca mi odpowiada, nie mówię o Piotrkowie, ale raczej o protestach w całej Polsce, nie tak powinno się walczyć o te sprawy. 

 

-Protestujemy po to, żeby pokazać, że Kościół ma bezpośredni związek z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego odnośnie ustawy aborcyjnej, która zabroniła nam kobietom decydować o własnym ciele, a jest to podstawowe prawo człowieka - mówiła Amelia, młoda piotrkowianka, która protestowała w niedzielę przed kościołem NSJ. - Oczywiście, że te protesty są bardzo ważne. To jeden z niewielu przypadków, kiedy Polska aż tak się zjednoczyła. Nic nam nie przeszkodzi w odzyskaniu naszych praw. Jestem bardzo zaskoczona, że tyle z nas - kobiet i mężczyzn - zjednoczyło się. 

 

 

Ksiądz z NSJ poinformował protestujących, że będzie się za nich modlił.  Protestujących wsparła radna Piotrkowa Marlena Wężyk-Głowacka. 

 

 

Przypominamy, w czwartek zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Orzekł, że usunięcie płodu w przypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby jest niezgodne z konstytucją. W całej Polsce trwają protesty wobec tego orzeczenia. W piątek wieczorem swój cichy protest przeprowadzili też mieszkańcy Piotrkowa.

 


Zainteresował temat?

25

17


Komentarze (314)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)26.10.2020 22:56

Niby Polacy maja dostep do nauki i sa wyedukowani.Piotrkowianie chyba woleli na wagary chodzic.Za to sa gorliwymi katolikami i wierza w Chytrusa.Wierza tez we wszystko co im powie dza ich przywodcy-Rudzik i Placek.Po co maja myslec jak ktos moze za nich?Polacy sa madrzy po szkodzie,ostatni przyklad rolnicy.A czy wam tez musza sie urodzic "rosliny" zebyscie cos zrozumieli?Skoro tak sie przejmujecie losem usunietych kalekich plodow to adoptujcje narodzone kalekie dzieci.Dajcie przyklad dobrzy chrzescijanie.Juz widze jak lecicie do adopcji.Brzydze sie wami.

03


MAM ~MAM (Gość)26.10.2020 16:17

Zło jak widać zawsze krzyczy ! Prawda - miłość się obroni bo za tym stoi sam NAJWIĘKSZY RYCERZ - PAN BÓG

810


m. ~m. (Gość)26.10.2020 16:23

Czy Ty wiesz co znaczy słowo ABORCJA i jakie niesie skutki? Chyba nie skoro stajesz nie po właściwej stronie jako kobieta albo czy wiesz co to znaczy KOBIETA i KIM JEST?

75


AAAAAAAA ~AAAAAAAA (Gość)26.10.2020 16:12

Wypróbuj na sobie a doświadczysz czy to morderstwo. Zacznij od siebie

83


propozycja ~propozycja (Gość)26.10.2020 12:35

,,Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą (...)” No to siłujcie się dalej, aby mieć prawo do zabijania, a nie prawo do życia i miłości. A przy okazji to może idźcie pod meczety tłumaczyć im, że płód to nie dziecko to muzułmanie wam wytłumaczą. Śmiało, nie lękajcie się.

107


Krystyna Trybunowicz ~Krystyna Trybunowicz (Gość)26.10.2020 10:39

Drodzy Państwo,
wyrok TK w tym momencie nie jest przypadkowy. Ma na celu odwrócenie uwagi od ważnych decyzji i plandemi, bo coś musi wzbudzić emocje większe niż strach i panika.
Nie popieram żadnej z grup, bo one są zmanipulowane zarówno lewactwo jaki i kościół jako instytucja, która niepotrzebnie miesza się w politykę.
Nie chodzi w tym o obronę czegokolwiek tylko o ukrycie błędów rządu.
Lewactwo zawsze miało problem z myśleniem, ale nawet prawica daje się wodzić za nos.
Proszę przeczytać to -
Uwaga!
Fakty są takie:
Wyrok:
- NIE dotyczył zakazu aborcji w wypadku GWAŁTU
- NIE dot.zakazu aborcji w razie ZAGROŻENIA ŻYCIA MATKI
- NIE zakazuje BADAŃ PRENATALNYCH
- Wejdzie w życie dopiero po jego publikacji i uprawomocnienu.
Pozdro 600

910


piotr-kowianin ~piotr-kowianin (Gość)25.10.2020 22:40

Zapamiętajcie te twarze - i to czego oni się domagają.

919


widziałam aborcję ~widziałam aborcję (Gość)25.10.2020 19:17

Do beżowej . "Aborcja to nie morderstwo" - a więc co to jest ?. Wszystkie aborcjonistki powinny po zabiegu obejrzeć swoje dziecko !!

1615


zamiast telewizora ~zamiast telewizora (Gość)25.10.2020 17:49

, - Pacyfikacja i gaz pieprzowy! Grzegorz Braun i Justyna Socha otoczeni kordonem przez policję!

92


eko ~eko (Gość)26.10.2020 09:45

Jak oni się nie wstydzą, na poświęconym terenie wokół Kościoła mówić że aborcja (zabijanie) jest ok. Szatan ich opętał. Brońmy życia od samego poczęcia aż do naturalnej śmierci. „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać
– oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…”
(Evangelium vitae) - Papież Jan Paweł II, obecnie Święty Jan Paweł II.

1010


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat