"Módlmy się o prawa kobiet". Protest przed kościołem NSJ w Piotrkowie (FILM)

ePiotrkow Niedziela, 25 października 2020314 17518
Trzeci dzień z rzędu w Piotrkowie Trybunalskim odbywają się protesty wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W niedzielę kilkanaście młodych osób manifestowało swoje poglądy przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego.

Ładuję galerię...

Z racji tego, że my kobiety jesteśmy wkur...e, chcemy pokazać, że Kościół maczał palce w decyzji TK. Dlatego też serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych na niemy protest, nie będziemy krzyczeć ani wchodzić do Kościoła, stojąc z transparentami mamy wystarczającą moc. Zabierzcie znajomych i wpadajcie!  - zapraszali organizatorzy protestu za pośrednictwem FB. 

 

Przed kościołem wywiązały się dyskusje między piotrkowianami. - Jesteśmy za wolnym wyborem - mówiła jedna z protestujących kobiet. - Jesteśmy za tym, aby każdy w swoim sumieniu decydował o tym, czy ma urodzić dziecko, czy nie. Nie będzie o tym decydował kościół. 

 

- Myślę, że są wartości uniwersalne, które nakazują nam chronić życie, ale są też przypadki dzieci, które miałyby się urodzić z deformacjami, z wadami... mam tutaj poważny dylemat - mówiła jedna z kobiet. - Trochę rozumiem ten protest, ale forma nie do końca mi odpowiada, nie mówię o Piotrkowie, ale raczej o protestach w całej Polsce, nie tak powinno się walczyć o te sprawy. 

 

-Protestujemy po to, żeby pokazać, że Kościół ma bezpośredni związek z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego odnośnie ustawy aborcyjnej, która zabroniła nam kobietom decydować o własnym ciele, a jest to podstawowe prawo człowieka - mówiła Amelia, młoda piotrkowianka, która protestowała w niedzielę przed kościołem NSJ. - Oczywiście, że te protesty są bardzo ważne. To jeden z niewielu przypadków, kiedy Polska aż tak się zjednoczyła. Nic nam nie przeszkodzi w odzyskaniu naszych praw. Jestem bardzo zaskoczona, że tyle z nas - kobiet i mężczyzn - zjednoczyło się. 

 

 

Ksiądz z NSJ poinformował protestujących, że będzie się za nich modlił.  Protestujących wsparła radna Piotrkowa Marlena Wężyk-Głowacka. 

 

 

Przypominamy, w czwartek zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Orzekł, że usunięcie płodu w przypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby jest niezgodne z konstytucją. W całej Polsce trwają protesty wobec tego orzeczenia. W piątek wieczorem swój cichy protest przeprowadzili też mieszkańcy Piotrkowa.

 


Zainteresował temat?

25

17


Komentarze (314)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Adamko ~Adamko (Gość)26.10.2020 07:57

Do wielkich obrońców kościoła. Pedofilia i pazerność kleru Wam nie przeszkadza???

1514


Alan ~Alan (Gość)25.10.2020 13:48

Po raz kolejny lewactwo strzela sobie w kolano...wy się modlicie????????

2515


suweren ~suweren (Gość)26.10.2020 22:15

Obronimy Polskie Kościoły. Zdziczałe lewicowe bojówki przekroczyły czerwoną linię.

88


gość_dziadek ~gość_dziadek (Gość)27.10.2020 05:37

Jestem ciekaw ile tych młodych osób stanie przed ołtarzem żeby zawrzeć małżeństwo ?Czy kiedy kolwiek przyznają się , że nachodziły kościoły ?

44


gość_zed ~gość_zed (Gość)26.10.2020 11:42

Jak juz pogonia tych pisowskich i katolickich oszolomow to ze szczescia sie upije.Biedna ta Polska,ciagle rzadza nia przestepcy albo psychopaci.

179


mag ~mag (Gość)25.10.2020 14:07

Z moich i wielu milionów innych podatników utrzymywany jest rząd, sejm, senat, policja, wojsko, nauczyciele, służby . Rządzący zamiast wydawać pieniądze zgodnie z ich przeznaczeniem, wydają na swoje partyjne interesy, m. in. wspierając kościół. Dlatego ludzie mają prawo manifestować swoje zdanie przed kościołami, a nawet w tych kościołach, bo przecież kościoły utrzymywane są z naszych podatków. Protestujcie ludzie kochani, bo nie ma nic gorszego niż przymierze tronu z kościołem. Oni porozumieli się przeciwko nam, zwykłym ludziom. Robią co im się żywnie podoba nie zważając na potrzeby i zdanie ludzi. Gość poniżej pisze o żenujących tabliczkach. Uważam, że gościu nawet nie wiesz o co walczą teraz Polki i Polacy bo twój rozum nie obejmuje tego zła, którego właśnie doświadczamy przez Kaczyńskiego i kościół.

1915


tak ~tak (Gość)25.10.2020 13:25

pis zatracił instynkt i idzie do zagłady ,oszukali górników ,rolników ,energetyków ,ustaw covit i jeszcze /ruszyli/ kobiety ,,,,, mam poglądy prawicowe ale to co zrobili z kobietami to świństwo i musi być ukarane ,szkoda tylko że za to zapłaci kościół i wierni /my/ ruszyli coś z czym wygrać sie nie da /kobiety/

2111


A.B. ~A.B. (Gość)25.10.2020 21:30

Wasi "duszpasterze" jak zwykle "łeb w piach" .Ale jak zaczniecie "owieczki"i .. dawać na tacę monety zamiast papierków to wreszcie sie opamietaja .Oni "czarni" nie maja nic wspólnego z Bogiem.Bóg sie ich wstydzi >kumasz "owieczko"?

109


czlowiek ~czlowiek (Gość)25.10.2020 14:04

Co do tego, że tortury są złe i karygodne wszyscy się zgadzamy, więc dlaczego chcemy się zgodzić na cierpienie i ból nowonarodzonych, którzy nie mają kręgosłupa, płuc, mają wodogłowie, oko zamiast ust i nosa, a zamiast lewego ucha mają mózg na zewnątrz? Takie stworzenie, które dopiero się narodziło dostanie taką dawkę morfiny by uśmierzyć jego ból, a za pół godziny lub parę dni nie będzie już żyło

194


gość_cza ~gość_cza (Gość)25.10.2020 18:00

Najbardziej delikatnie mówiąc irytujące jest to, że o prawie do decydowania czy kobieta ma urodzić wypowiadają się mężczyźni!!! Wielka, ogromna szkoda że nie ma takiej możliwości żeby którykolwiek kiedykolwiek urodził.
Po drugie bez względu na stan zdrowia dziecka czy matki RODZIĆ. A ja pytam kogo interesuje później los tego dziecka czy matki??!!!! Dla osób z niepełnosprawnościami pieniędzy nie było i nie ma, na leki i leczenie dla chorych czy to dzieci czy dorosłych pieniędzy nie ma, ludzie zrzutki we własnym zakresie robią na leki i leczenie a państwo (ludzie, którzy w większości zielonego pojęcia nie mają co to rodzina i macierzyństwo)jedyne co potrafi to RODZIĆ a później ma w dooopie!!! Pomoc od państwa dla takich matek ŻADNA!!!!!!

379


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat