Mocniejsze nerwy Stali Mielec i przegrana Piotrkowianina

Piotrkowianin Czwartek, 10 grudnia 202022
To nie był mecz dla ludzi o słabych nerwach. W zaległym pojedynku z 7. Serii Piotrkowianin zremisował ze Stalą Mielec 32:32 (18:14), a w rzutach karnych lepsi okazali się podopieczni trenera Dawida Nilssona, wygrywając 4:3.

Początek meczu należał do Piotrkowianina. W 4. minucie było 3:0, a po kwadransie nawet 9:3 dla gospodarzy. - Nie wyszliśmy z autobusu, mam duże pretensje do swojej drużyny o ten początek - mówił po spotkaniu Nilsson. Stal złapała rytm dopiero po piętnastu minutach. Zaczęła mozolnie odrabiać straty, ale do szatni to gospodarze zeszli z prowadzeniem 18:14. Znakomicie grali piotrkowscy skrzydłowi - Patryk Mastalerz rzucił sześć, a Marcin Matyjasik pięć bramek.

Dziesięć minut po wznowieniu gry Piotrkowianin wygrywał 24:20, ale z minuty na minutę zespół Bartosza Jureckiego opadał z sił. Stal w ciągu czterech zaledwie minut zniwelowała przewagę i na kwadrans przed końcem był remis 24:24. I w tym momencie zaczęły się wielkie emocje. Piotrkowianin odskoczył raz jeszcze na trzy bramki (27:24 w 49. minucie), ale drużyna Dawida Nilssona poczuła krew. W 55. minucie było już tylko 29:28, a na minutę przed końcem znów na świetlnej tablicy widniał remis 31:31. Dwoił się i troił Ramon Oliveira, który rzucił cztery z pięciu ostatnich bramek swojej drużyny. Na 32:31 dla Stali gola rzucił Miljan Ivanović, ale równo z syreną wyrównał Kamil Mosiołek. W rzutach karnych więcej zimnej krwi zachowali goście. W piątej serii, przy stanie 3:3, skutecznie siódemkę wykonał Rafał Krupa, spudłował zaś Patryk Mastalerz.

Piotrkowianin - Stal Mielec 32:32 (18:14) - rzuty karne 3:4

Piotrkowianin: Kot, Ligarzewski - Matyjasik 5/3, Szopa, Kaźmierczak 1, Swat 2/1, Turkowski 1, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek 3, Mastalerz 9, Sobut 2, Tórz 1, Pacześny 1, Rutkowski 3.