Mniej urzędników, więcej żołnierzy! - pikieta KNP w Piotrkowie

ePiotrkow Piątek, 04 lipca 201433 6600
Pikietę przeciwko działaniom rządu zorganizowało wczoraj przed biurem poselskim Elżbiety Radziszewskiej piotrkowskie koło Kongresu Nowej Prawicy.

Kilku młodych ludzi z flagami i transparentami, uzbrojeni w megafon protestowało w czwartek przeciwko - jak mówili - arogancji ekipy rządzącej oraz szerzej - przeciwko całemu systemowi. - Uważamy, że bez zmiany systemu wyborczego z proporcjonalnego na większościowy przyspieszone wybory, o których tak dużo się mówi, nic nie zmienią – mówili.

- Uważamy, że zmiany rządów Platformy Obywatelskiej na jakąś inną partię, która jest członkiem obecnego układu nic nie zmieni – mówił Patryk Matyjaszczyk z piotrkowskiego KNP. - Tak naprawdę od 89 r. Polską rządzi jeden wielki układ, który powoduje, że Polska staje się krajem bez większych perspektyw. Jednym z naszych postulatów jest takie konstruowanie budżetu krajowego i budżetów lokalnych, aby nie było możliwości zadłużania kraju i zadłużania samorządów. Sprzeciwiamy się budżetom z deficytami. Jednym z naszych postulatów jest też ograniczenie koncesji i pozwoleń do niezbędnego minimum, ponieważ uważamy, że obecne przepisy ograniczają swobodę gospodarczą. Dlaczego osoba, która chciałaby prowadzi firmę taksówkową, musi mieć na to koncesję? Uważamy też, że w Polsce jest zbyt wielu urzędników. Chcielibyśmy zwiększyć nakłady na wojsko. Uważamy, że liczba 500 tys. urzędników jest zdecydowanie za wysoka, a liczba 100 tys. żołnierzy zbyt niska. Uważamy, że proporcje te powinny być co najmniej odwrotne.

KNP jest też za rozbiciem państwowych monopoli. - Nie chcemy nagłej prywatyzacji wszystkiego. Chcemy, żeby państwo nie miało monopolu. Jeśli człowiek, chce się ubezpieczyć, to powinien mieć wybór pomiędzy NFZ-em, a prywatnymi firmami ubezpieczeniowymi. Monopole są szkodliwe dla społeczeństwa, ponieważ prowadzą do patologicznych sytuacji - dodał Matyjaszczyk.

KNP opowiada się za powszechnymi dostępem społeczeństwa do broni.


Zainteresował temat?

15

9


Komentarze (33)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

P51 ~P51 (Gość)06.07.2014 10:34

"PT" napisał(a):
Zgadzam się Z opiniom


"PT" napisał(a):
wielu osobą pomogła.


Następny analfabeta ...

20


P51 ~P51 (Gość)06.07.2014 10:32

"miezkaniec-" napisał(a):
żądu w polsce


Wracaj do szkoły i nie odzywaj się jak mądrzejsi rozmawiają ;-)

10


P51 ~P51 (Gość)06.07.2014 10:30

"Al-Bundy" napisał(a):
Tak oto media manipulują ciemniakami - dokładnie to samo raz przedstawiają jako wadę, kiedy indziej jako zaletę - zależnie od aktualnych potrzeb. Czy ciemniaki to widzą?!!!


Al - I love you!
Trafiłeś w samo sedno!
Media to prawdziwe zło w tym państwie - służalcze,kłamliwe, goniące za byle sensacją i wykrzywiające rzeczywistość!
Rozumny człowiek powinien je bojkotować.

10


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)05.07.2014 22:17

"tw" napisał(a):
Precz z Korwinem i idiotyzmami KNP


Precz z "towarzyszami" i czerwoną zarazą!

"tw" napisał(a):
Oni nie mają pomysłu na Polskę


Za to "towarzysze" zawsze mają najlepsze pomysły.

"tw" napisał(a):
a w rzeczywistości niszcząc demokrację chcą utworzyć państwo TOTALITARNE!!!


Państwo totalitarne budowane jest od dawna, krok po kroczku.
Pretekstami do wprowadzania rozwiązań totalitarnych są m. in.:
1) podatki dochodowe - państwo ma pretekst, by każdego dokładnie skontrolować skąd ma i jak wydaje swoje pieniądze; podatnik ma w zębach dostarczyć dowody, że niczego nie ukradł i że nie jest wielbłądem;
2) ochrona praw autorskich - państwo ma pretekst do monitorowania aktywności obywateli w internecie;
3) "walka z globalnym ociepleniem" przemianowana ostatnio na "walkę ze zmianami klimatycznymi" - pozwala wprowadzać dodatkowe podatki i ograniczenia, które przekładają się bezpośrednio na ograniczenie i niszczenie przemysłu oraz wzrost bezrobocia (a co za tym idzie ubóstwa i w następstwie depopulacji);
4) walka z "terroryzmem" - wiążą się z tym kolejne ograniczenia swobód, rozpętywanie wojen i przewalanie ogromnych pieniędzy podatników; najbardziej widoczne jest to w USA,
itd.
Poza tym mamy:
1) systematycznie rozbudowywany monitoring i inwigilację - rzekomo dla naszego bezpieczeństwa;
2) stronnicze media będące tubą propagandową władzy.
Nie chce mi się dalej wymieniać...
Ale to oczywiście JKM chce zbudować państwo totalitarne... Tak twierdzić mogą tylko gnidy, które w obecnych realiach wiodą pasożytniczy tryb życia.

"50-Latek" napisał(a):
Gdyby taka sytuacja zdarzyła się PO lub PiS czy SLD lub PSL odtrąbiliby WIELKI SUKCES ! ! ! - "Młodzi im ufają" ! ! !


Wystarczy sobie przypomnieć, jak to reżymowa telewizja porównywała kilka lat temu wyborców PO z wyborcami PiS-u:
1) na PO głosowali młodzi (w domyśle: nowocześni, przebojowi, niezwiązani ze starym systemem) - na PiS głównie starsi (w domyśle: bardziej ciemni, zacofani);
2) na PO głosowali głównie mieszkańcy dużych miast (w domyśle: bardziej cywilizowani, korzystający na co dzień z placówek kulturalnych itp.) - na PiS głosowali głównie mieszkańcy małych miast i wsi (w domyśle: prości, małomiasteczkowi, zacofani);
3) na PO głosowali głównie ludzie z wyższym i średnim wykształceniem (w domyśle: mądrzy, inteligentni, wykształceni) - na PiS głosowali głównie ludzie z wykształceniem podstawowym, zawodowym, rzadko ze średnim i wyższym (w domyśle: prości, głupi, prymitywni).
Dziś dla odmiany media pogardliwie mówią o dużym poparciu dla KNP wśród ludzi młodych. Ta pogarda ma sugerować, że młodzi to jeszcze niewykształceni, niedoświadczeni życiowo, żyjący na garnuszku rodziców, nieznający realiów itd. - w skrócie: gówniarzeria.
Tak oto media manipulują ciemniakami - dokładnie to samo raz przedstawiają jako wadę, kiedy indziej jako zaletę - zależnie od aktualnych potrzeb. Czy ciemniaki to widzą?!!!

20


"50" Latek ~"50" Latek (Gość)05.07.2014 13:53

"tata-malolata" napisał(a):


I tu się mylisz Kolego. Owszem trzon KNP w Piotrkowie i innych miastach często tworzą młodzi mężczyźni. Gdyby taka sytuacja zdarzyła się PO lub PiS czy SLD lub PSL odtrąbiliby WIELKI SUKCES ! ! ! - "Młodzi im ufają" ! ! ! No ale na szczęście "młodzi" im NIE UFAJĄ. Z tego powodu angażują się w ruch który promuje zdroworozsądkowe rozwiązania typu 2+2=4.
Proszę uprzejmie nie porównywać KNP do ruchów reakcyjnych, faszystowskich, obojętnych na krzywdę społeczną. To bez sensu. Dam prosty przykład: wiele osób, szczególnie starszych wiekiem obawia się podejścia "młodych" do kwestii służby zdrowia. Słusznie starsi uważają, że młodzi ponieważ są zdrowi - mogą nie doceniać wagi problemu. Zapewniam że "Młodzi" doceniają, mają przecież rodziców, dziadków... No i najważniejsze - jeśli JKM głosił wszem i wobec, że nie można zmieniać warunków emerytalnych w trakcie trwania umowy (czyli kiedy już ktoś rozpoczął pracę) i nie można tak postąpić nawet w stosunku do SB-ków, to czy wyobrażacie sobie zostawienie na pastwę losu wszystkich płacących do tej pory na NFZ??? Powolna ewolucja ogólna - to cel KNP. Są dziedziny gdzie należy przeprowadzić REWOLUCJĘ ale to dotyczy kwestii raczej uproszczenia podatków i całego życia gospodarczego. Zabezpieczeń socjalnych w dużej części nie da się zmienić rewolucyjnie i NIE MA POTRZEBY, ponieważ są inne ruchy przynoszące większe efekty ekonomiczne. Od tego trzeba zacząć, a nie od odbierania rent po 400PLN. KNP walczy o to, żeby ludzie mogli godnie żyć, a nie żyć tak jak im pozwolą urzędnicy. Ci na niczym się nie znają. Nie wierzycie? To wyobraźcie sobie tych ludzi gdy prowadzą własny warzywniak. Ile czasu by się utrzymali? 6 miesięcy, 9??? A pozwalacie by organizowali Wam życie ! ! !

40


chromy 25 ~chromy 25 (Gość)05.07.2014 08:33

posel po radziszewska nic nie robi tylko bierze pensje poselska a jak cos robi to tylko szuka afer i w tym jest najlepsza a nigdy nic nie znajduje

30


krochmal97 ~krochmal97 (Gość)05.07.2014 00:16

"gosia007" napisał(a):
Gdybym wiedziała wcześniej o tym spotkaniu chętnie bym dołączyła


Spotkania 18:00 w każdy czwartek. Lokalizacja będzie podawana w wydarzeniu dodanym na facebook.

Komentarz był edytowany przez autora: 05.07.2014 00:18

21


tw ~tw (Gość)05.07.2014 00:13

Precz z Korwinem i idiotyzmami KNP. Oni nie mają pomysłu na Polskę, niby chcą wolności, a w rzeczywistości niszcząc demokrację chcą utworzyć państwo TOTALITARNE!!!

22


Gość 22 ~Gość 22 (Gość)04.07.2014 23:04

Ciekawe, czy Ci młodzi ludzie znają dokładnie historię p. Korwina, który "prezrobił'" już kilka takich pokoleń jak oni??

01


weteran ~weteran (Gość)04.07.2014 18:33

Brawo chłopcy z KNP. Nie będzie wam łatwo bo klasa pasożytnicza widzi was śmiertelnego wroga. Posuną się do najgorszych rzeczy żeby tylko was ośmieszyć lub poniżyć.
Jednak powinniście być dumni z tej walki. Najcenniejsze w życiu jest poczucie wolności i niezależności.
Jesteście przyszłością naszego narodu.
Zdrajców, zaprzańców i sługusów zepchniecie tam gdzie ich miejsce.Apartamenty na Wroniej na nich czekają. Trzymam za was kciuki.

103


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat