Mniej punktów masowych szczepień w Piotrkowie i powiecie

ePiotrkow Poniedziałek, 19 kwietnia 202118 3319
Samorządy szykują się do masowych szczepień przeciw Covid-19. Początkowo zakładano utworzenie dwóch punktów w Piotrkowie i dwóch w powiecie piotrkowskim. Ostatecznie powstaną łącznie dwa - po jednym w Piotrkowie i powiecie, a dokładniej w Moszczenicy.
K. Żołądek

Powiatowy punkt masowych szczepień w Moszczenicy zostanie zorganizowany w tamtejszej hali sportowej. - Niestety usłyszałem od Narodowego Funduszu Zdrowia, że jeden punkt dla miasta i jeden dla powiatu będą wystarczające. Wcześniej, ma jako samorząd powiatowy oraz prezydent Chojniak przygotowaliśmy podmioty lecznicze, które mogłyby te punkty szczepień prowadzić, a dokładniej uruchomić po dwa w powiecie i mieście. Jednak otrzymaliśmy informację od NFZ-u, że ich decyzją będzie tylko po jednym punkcie. Powiatowy powstanie w Moszczenicy. Będzie miał on wydolność rzędu 2 tys. dawek tygodniowo, czyli około 400 dziennie. Bardzo mnie to cieszy, bo każda kolejna zaszczepiona osoba przybliża nas do normalności - mówi starosta piotrkowski, Piotr Wojtysiak.


Piotrkowski punkt masowych szczepień powstanie w Centrum Rekreacyjno – Rehabilitacyjnym OSiR przy ul. Belzackiej. Szczepienia będzie prowadził Samodzielny Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika w Piotrkowie. - Nasza placówka pełni rolę wspierającą dla samorządu przy organizacji masowych szczepień od strony medycznej i możemy powiedzieć, że jesteśmy już przygotowani do ich rozpoczęcia. Zakładamy, że będziemy w stanie podać około 500 dawek dziennie. Punkt będzie pracował od poniedziałku do piątku i będą go obsługiwały cztery dwuosobowe zespoły. Rotacyjnie w punkcie szczepień pracować będzie 32 członków szpitalnego personelu. Będą to zarówno lekarze, jak i pielęgniarki, fizjoterapeuci czy ratownicy medyczni – mówi Bartłomiej Kaźmierczak rzecznik piotrkowskiego SSW.


Wszystkie samorządy w kraju do 25 kwietnia muszą zgłosić gotowość do otworzenia punktu szczepień, ale ostateczną decyzję o dokładnym terminie ich otwarcia podejmie NFZ.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

123 ~123 (Gość)19.04.2021 18:31

Po co masowe punkty szczepień , wystarczyło by zeby wszystkie poradnie szczepiły swoich pacjentów . Dawno juz wszyscy by byli zaszczepieni.

123


Kazik ~Kazik (Gość)19.04.2021 19:56


Dziwi mnie fakt ,że tylu naiwnych u mnie w pracy jedna osoba się zaszczepiła pierwszą dawka i niestety chora wynik pozytywny i na zwolnieniu. Tak rząd tworzy trzecia fale szczepieniami

84


Irena ~Irena (Gość)19.04.2021 18:00

Od kiedy zacznie działać punkt szczepień w OSiR w Piotrkowie Tryb.?

26


historia ~historia (Gość)19.04.2021 11:45

Dopiero co była rocznica mordu na Polakach w Katyniu. Były tam zespoły do strzelania Polakom w potylice. Inne zespoły doprowadzały ludzi do miejsca uśmiercenia. Wszystko było zorganizowane i mord przebiegał sprawnie. Sława polskim bohaterom !

114


jbgh ~jbgh (Gość)19.04.2021 11:44

dalej tylko szczepienia ,,a gdzie leczenie ? kto wie i przyjmuje jako pewnik ,czym i jakie skótki /odległe/ dadzą szczepionki ?

145


RickD99 ~RickD99 (Gość)19.04.2021 15:23

niedługo zacznie się propaganda o tym że ci co niechcą się zaszczepić doprowadzają do tego że nie można odmrozić gospodarki, masońskie media zrobią z nas terrorystów nowego porządku świata, zobaczymy co wnusio mateusio sługus nam powie gdy nie zaszczepi się 70% społeczeństwa, a raczej co jemu każą powiedzieć jego lucyferiańscy mocarze.

104


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)19.04.2021 12:32

Matrix
No to jedziemy z koksem:
"Nowy wariant koronawirusa wchodzi do gry w Europie". Co wiemy o mutacji z Indii? [WYJAŚNIAMY]
Monika Mikołajska
MONIKA MIKOŁAJSKA | data publikacji: 19.04.2021, 10:49
ten tekst przeczytasz w 4 minuty
O pojawieniu się indyjskiego wariantu koronawirusa (B.1.617) Indie poinformowały świat pod koniec marca. Już wtedy wzbudziło to spory niepokój - mieliśmy bowiem do czynienia z podwójnie zmutowanym wariantem SARS-CoV-2. 15 kwietnia przypadki zakażeń odkryto w Wielkiej Brytanii. "Nowy wariant koronawirusa wchodzi do gry w Europie (...)" - przestrzegł na Twitterze immunolog dr Paweł Grzesiowski. Co wiemy o mutacji z Indii? Czy jest groźna?
Matrix?

122


abcde ~abcde (Gość)19.04.2021 14:15

Z tego widać, że NFZ nie zależy na szybkim szczepieniu i zmniejszeniu ilości zgonów wynikających z covida. Jaki wobec tego NFZ ma cel ? ? ?

38


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat