Młodzież z ZSP 2 wzięła udział w warsztatach w Łodzi

Poniedziałek, 17 lutego 20200 486
Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie odwiedziła Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej w związku z jubileuszową edycją warsztatów w LabFactor.

Na otwierającym wydarzenie wykładzie prof. Grzegorza Wielgosińskiego, uczniowie zapoznali się z katastrofalnymi skutkami zanieczyszczenia atmosfery, a także problemami związanymi z jej ochroną. Zostało wyjaśnione uczniom  – zjawisko atmosferyczne powstałe w wyniku wymieszania się mgły z dymem i spalinami. Zanieczyszczenie powietrza, jakim jest smog, powstaje wskutek przedostawania się do atmosfery szkodliwych związków chemicznych, takich jak tlenki siarki i tlenek azotu oraz substancje stałe, czyli pyły zawieszone.

 

Młodzi biochemicy oraz teleinformatycy mogli zmagać się z praktycznymi wyzwaniami laboratoryjnymi w zakresie m.in. technologii membranowych, nanotechnologii, technik miareczkowania oraz wiedzy z zakresu procesów podstawowych inżynierii chemicznej. Uczniowie  zwiedzali nowoczesne laboratoria ,,LabFactor”, gdzie odkrywali kolejne i praktyczne zjawiska związane z atmosferą, gazami, plazmą, różnicami ciśnień, wymianą energii i szeregiem innych niezwykłych zjawisk zachodzących na granicach poszczególnych faz i stanów skupienia materii.

Wyjazd był zorganizowany w ramach projektu "Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2019/2020"  Młodzież z klasy 1dT i 1cLO uczestniczyła w zajęciach na Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Projekt jest współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

 

Za ZSP 2


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat