Młodzież uczyła się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej

ePiotrkow Piątek, 30 listopada 20182 2021
Czwartkowe przedpołudnie upłynęło w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Piotrkowie pod znakiem teoretycznych i praktycznych zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach wzięli udział podopieczni piotrkowskiego hufca pracy oraz uczniowie jednego z piotrkowskich zespołów szkół ponadgimnazjalnych. Pod okiem zawodowego ratownika medycznego młodzież uczyła się zasad udzielana pomocy poszkodowanym w różnych zdarzeniach losowych.

Ładuję galerię...

W czwartek, 29 listopada, Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Piotrkowie zorganizowało w swojej siedzibie przy ulicy Konarskiego 2 zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach tych wzięli udział podopieczni piotrkowskiego hufca pracy oraz młodzież ucząca się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie. W trakcie szkolenia młodzi ludzie mogli sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, dowiedzieć się jak ratować zdrowie i życie poszkodowanych porażonych prądem czy poparzonych, jak reanimować dzieci, a jak dorosłych, a także poćwiczyć na fantomie. Zajęcia poprowadził Tomasz Rusołowski, ratownik z sulejowskiego pogotowia: – Uczestnicy spotkania wiedzą całkiem dużo na temat udzielania pierwszej pomocy. Edukacja w szkołach w tym zakresie idzie rzeczywiście w dobrym kierunku. Przypomnieliśmy zasady udzielania pomocy u osób z zatrzymaniem krążenia, u osób topiących się czy z różnymi urazami.

 

Podczas czwartkowego szkolenia młodzież chętnie zadawała pytania, dzieliła się swoimi spostrzeżeniami na temat sposobów niesienia pomocy przedmedycznej, chciała sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Co podkreślił po zakończeniu spotkania prowadzący je ratownik, wiedza teoretyczna uczestników uzupełniała się z ich umiejętnościami praktycznymi. – Z tego co widziałem dzisiaj u osób, które zostały wybrane do ćwiczeń, to zapamiętali te podstawowe zasady udzielania pomocy. Wystarczyło delikatnie tylko nimi pokierować bądź coś skorygować, a świetnie sobie radzili zarówno z prawidłowo wykonanym masażem serca czy wentylacją zastępczą, układaniem poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej. (…) Cieszy mnie to, że młodzi ludzie są tym tematem zainteresowani, że zadają pytania, że opowiadają o swoich doświadczeniach.

 

Więcej informacji na temat bieżącej działalności Młodzieżowego Centrum Kariery OHP można uzyskać odwiedzając jego siedzibę przy ulicy Konarskiego 2 w Piotrkowie Tryb.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)30.11.2018 12:49

Od kiedy w Sulejowie jest pogotowie.Tam jest podstacja pogotowia z Piotrkowa.

30


gość ~gość (Gość)30.11.2018 13:25

Tomek... Bardzo dobry ratownik.... Jest to ratownik z zamiłowania i powołania...

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat