Młodzież spotka się z Wojciechem Bonowiczem

ePiotrkow Czwartek, 26 lutego 20150 1509
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazję spotkać się z Wojciechem Bonowiczem - poetą, publicystą, dziennikarzem.

Bonowicz ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” (jako felietonista) i miesięcznikiem „Znak”. Otrzymał wyróżnienie w Konkursie na Brulion Poetycki (1989), nagrodę główną w konkursach poetyckich „Nowego Nurtu” (1995) oraz im. K. K. Baczyńskiego (1995). Laureat Nagrody Literackiej Gdynia za tom „Pełne morze” (2007). Do Nagrody Literackiej Nike nominowano biografię „Tischner” (2001) oraz „Pełne morze” (2007). Wydał kilka tomów poezji (np. „Wiersze ludowe” (2001) i „Polskie znaki” (2010)), napisał dwie książki dla dzieci „Nowe przygody Bolka i Lolka” (2011) i „Bajki Misia Fisia” (2012) oraz opublikował rozmowy z Janiną Ochojską (2000) i ojcem Leonem Knabitem (1999, 2002).

W czasie spotkania młodzież będzie miała okazję poznać pracę dziennikarza, ale i dowie się, jak wygląda praca nad książką. Ważnym elementem spotkania będzie ukazanie sylwetki ks. Józefa Tischnera, wciąż żywej i inspirującej myśli tego księdza i filozofa.

Przed spotkaniem w bibliotece (4 marca) odbędzie się „Lekcja czytania z <<Tygodnikiem Powszechnym>>”, którą dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego poprowadzi Wojciech Bonowicz. Lekcja dotyczyć będzie współczesnej poezji polskiej.

„Lekcja czytania” rozpocznie się o 9.40 zaś spotkanie dla piotrkowskich szkół odbędzie się o godz. 12.00 w czytelni dla dorosłych MBP, ul. Jerozolimska 29.

(źródło: MBP Piotrków)


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat