Młodzież przedstawi pomysły na wieżę ciśnień

UM Piotrków Trybunalski Sobota, 22 lutego 202034 3925
„Nasza nowa przestrzeń”, to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a dworcem PKS. Jest on skierowany do młodzieży, która musi odpowiedzieć na trzy pytania. Jedno z nich dotyczy piotrkowskiej wieży ciśnień.

Konkurs, organizowany przez Pracownię Planowania Przestrzennego, skierowany jest do szkół średnich, a każda z nich może wystawić zespoły składające się z dwóch lub trzech osób. - Najlepsze propozycje, zawarte w nagrodzonych koncepcjach, będą uwzględnione w przygotowanym projekcie planu zagospodarowania przestrzennego - informuje biuro prasowe urzędu.


Uczestnicy konkursu muszą odpowiedzieć na następujące pytania: Czego brakuje w centrum miasta, a czego jest za dużo? Jak powinna wyglądać przestrzeń publiczna? Jak zagospodarować wieżę ciśnień?


Inauguracja konkursu w poniedziałek (24 lutego) o godzinie 16 w piotrkowskiej mediatece. Spotkanie będzie również dotyczyć opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy: Roweckiego-Grota, Polskiej Organizacji Wojskowej i J. Słowackiego.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.02.2020 20:47

Trzeba rozmawiać, a nie siedzieć za biurkiem. Dlaczego nikt nie rozmawiał z PKP o podziale dworca i utworzeniu w jednej części dworca PKS? Połowa dworca PKP była, jest i będzie pusta, bo nie chciało się pomyśleć i logicznie zaprojektować przestrzeni przydworcowej. Co z tego, że jest pięknie jeśli niefunkcjonalnie. Na POW od Grota Roweckiego do Słowackiego można było umieścić przystanki PKS. Przejście z dworca PKS na dworzec PKP nie wymagałoby nawet przejścia przez ulicę. Niewykorzystany w połowie dworzec PKP mógłby służyć pasażerom PKS, a cały płac dworca PKS mógłby służyć jako parking lub być wykorzystany do zabudowy. No ale myśleć się nie chciało, ruszyć głową i "zapleczem" także nie, posługiwanie się wyobraźnią boli, więc planowanie ograniczanie się do tego co jeszcze wybetonować. Dlatego też nie będzie podziemnego przejścia na drugi peron, bo to niemożliwe (w innych krajach już w XIX wieku budowano metro i przeciski pod ziemią), nie będzie windy przy kładce na drugi peron i przeciski pod torami też nie będzie. Będzie za to duma z trasy kolei warszawsko-wiedeńskiej i to nam musi wystarczyć na kolejne 150 lat.

11


odgrzany kotlet ~odgrzany kotlet (Gość)24.02.2020 08:07

Wiosna idzie. W Piotrkowie pierwszą oznaką zbliżającej się wiosny jest temat: co dalej z budynkiem po dawnej "Europie". Teraz doszedł do tego temat wieży ciśnień odgrzewany co kilka lat. Zawsze kończy się tak samo. Burzliwa dyskusja, świetne pomysły, a wieża jak sobie stała, tak stoi. Do tego genialny pomysł myślenia o zagospodarowaniu tej przestrzeni w momencie gdy dworzec PKS kupiło starostwo. To co oni chcą zagospodarować? Chodnik wokół tej wieży?
Zróbcie z tego reklamę - owińcie to folią z namalowaną puszką coca coli (słomki już wystają z góry) i przynajmniej będziecie mieć kasę na utrzymywanie tego obiektu, bo reklama będzie widoczna z daleka.

50


thom ~thom (Gość)22.02.2020 20:52

proponuje na szczycie wiezy uwiezic ksiezniczke i zorganizowac turniej o jej rente i polowe zamku ( yale )

70


his. ~his. (Gość)22.02.2020 10:14

Władze miasta nie mają pomysłu na ulice przy dworcu. Powiat nie ma pomysłu na dworzec. A czemu miasto nie może się dogadać z powiatem w sprawie przywrócenia dworca do tego żeby pełnił rolę dla jakiej był zbudowany? Najgorzej jak jest kilku gospodarzy. Każdy ciągnie w swoją stronę i nic w końcu z tego nie wychodzi. Tak ,tak młodzież "podpowie" a władze miasta i tak zrobią po swojemu. Nie dajmy się nabrać.

160


gość ~gość (Gość)23.02.2020 15:11

Zlikwidować wewnątrz grawitacyjne i zorganizować atrakcje unoszenia się bezwładie jak w kosmosie

40


gość ~gość (Gość)23.02.2020 15:07

To tzw czerwona latarnia miasta

40


Hmmm ~Hmmm (Gość)23.02.2020 13:20

Póki wieża ciśnień stoi niezagospodarowana, powinni przynajmniej regularnie organizować zwiedzanie z wejściem na górę. Warto przypomnieć, że mamy jeszcze jedną nieczynną wieżę ciśnień... przy tzw. "Pekinie". Też mogłaby być fajną atrakcją turystyczną.

50


Mediateka!!! ~Mediateka!!! (Gość)23.02.2020 13:09

Brakuje zdecydowanie jeszcze jednej mediateki! W tej co jest nie ma gdzie szpilki wepchnąć, tyle się dzieje!

72


gość ~gość (Gość)23.02.2020 12:40

Zrobić poczekalnie dla podróżnych z dziećmi ciepłe posiłki

50


gość ~gość (Gość)23.02.2020 01:49

Większy amfiteatr :)

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat