Młodzi zapaśnicy rywalizowali w Gomulinie

ePiotrkowRegion Sobota, 10 października 20201 2618
Młodzi zapaśnicy z całego kraju przyjechali do Gomulina w gminie Wola Krzysztoporska, by powalczyć o podium podczas Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w zapasach w stylu klasycznym U-15. Jednocześnie odbywały się też Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w mini zapasach. Ze względu na COVID-19 zawody przeprowadzane były bez udziału publiczności. Była za to transmisja w internecie.

Ładuję galerię...

Zawody rozpoczęły się w piątek 9 października w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Gomulinie (ul Szkolna 2). - Naszym celem jest promocja sportu zapaśniczego i wyłonienie najlepszych zawodników, a także szkoły podstawowej w zapasach w stylu klasycznym – mówił Tomasz Woźniak z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ATHLETIC” Wola Krzysztoporska i jednocześnie przewodniczący - Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej. – Swój udział w zawodach zgłosiło kilkanaście szkół z całej Polski (m.in.: Białołęka, Racibórz, Piaseczno, Pabianice, Chełm, Janów Lubelski, Kartuzy, Bełchatów, Radomsko, piotrkowski AKS).

 

Ze względu na sytuację epidemiczną (COVID-19) turniej odbywał się bez udziału publiczności, ale zmagania można było śledzić dzięki transmisji na SportZona – YouTube.

 

W sobotę po godz. 14 uroczyście otwarto zawody, potem rozpoczęły się walki finałowe.

 

Organizatorami mistrzostw byli: Ministerstwo Sportu w Warszawie, Polski Związek Zapaśniczy w Warszawie, Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „ATHLETIC” Wola Krzysztoporska, a współorganizatorami: Gmina Wola Krzysztoporska, Łódzki Związek Zapaśniczy, Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej, Szkoła Podstawowa w Gomulinie.

 

Patronat nad turniejem objęli marszałek województwa łódzkiego, Kuratorium Oświaty w Łodzi, wójt gminy Wola Krzysztoporska, Szkolny Związek Sportowy w Łodzi.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

benio2 ~benio2 (Gość)11.10.2020 17:13

trudno za tym nadążyć - tu maski, obostrzenia, odległości, zastanawiają się nad wprowadzeniem stanu wyjątkowego, tu turniej zapasów dla młodzieży. paranoja

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat