Młodzi sportowcy rywalizowali w hali Relax

ePiotrkow Czwartek, 08 listopada 20181 4328
Młodzi zapaśnicy rywalizowali w czwartek w piotrkowskiej hali Relax. Pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowali dla nich zawody w mocowaniu. Uczestnicy zajęć poznali zasady rywalizacji w duchu fair play.

Ładuję galerię...

Zainteresowanie imprezą przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów, o czym opowiedział nam Robert Pawlikowski z piotrkowskiego OSiR-u: - Na matach rywalizuje dziś około 90 dziewczynek i 110 chłopców, więc mamy mniej więcej 200 uczestników, to niespotykana dotychczas frekwencja. Dzisiejsza rywalizacja przypomina coś w stylu mini zapasów, ale podchodzimy do tego raczej rekreacyjnie, dzieci mają się dobrze bawić. Czasami na macie pojawia się piłka. Jeżeli w walce mamy remis, zawodnicy mają za zadanie przejąć ją przed rywalem i wynieść poza zonę.

 

Co ważne, cała rywalizacja rozgrywała się w duchu fair play. Sędziowie czuwali nad tym, by po każdej walce młodzi sportowcy podali sobie ręce i podziękowali za walkę.

 

Był to pierwszy z trzech etapów rywalizacji w mocowaniu, kolejne rozegrane zostaną już w przyszłym roku. Zawody były częścią młodzieżowej szkolnej ligi. Poza zmaganiami zapaśniczymi młodzi sportowcy w najbliższych miesiącach zmierzą się również w koszykówce, piłce ręcznej oraz siatkówce.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)08.11.2018 22:43

Dumna jestem z synusia.Pierwsze miejsce

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat