Młodzi karatecy zakończyli sezon na podium

Strefa FMŁódzkie Środa, 24 października 20180
Piotrkowscy karatecy zakończyli zmagania w tegorocznej Okręgowej Lidze Karate Tradycyjnego Województwa Łódzkiego. Podczas ostatniej odsłony tych rozgrywek, która odbyła się w Ozorkowie, Piotrków Trybunalski reprezentowało 17 zawodników z Uczniowskiego Klubu Sportowego - Szkoły Karate Tradycyjnego. Piotrkowianie zdobyli łącznie 4 medale. Trzy brązowe i jeden srebrny.

Najlepiej spisała się Anna Kurpios, która wywalczyła srebro w kategorii 6 kyu. Brąz wśród młodzików (9 lat i mniej) wywalczyli z kolei debiutant Jonatan Pirek w kat. 9-8 kyu oraz Hubert Fert w kat. 7-6 kyu. Na najniższym stopniu podium stanęła również juniorka Zuzanna Raszewska w kategorii od 5 kyu.

- Ciąg dalszy oczywiście nastąpi, następne zawody już niedługo, wiosną zamierzamy wystartować m.in. w mistrzostwach Polski, Pucharze Polski, więc na pewno jeszcze wiele razy przysporzymy państwu radości naszymi startami - podsumował Rafał Michalak, trener piotrkowskich karateków.

W tej chwili w UKS SKT trenuje ponad 60 zawodników.