Młodzi karatecy prezentowali się w Moszczenicy

ePiotrkowRegion Sobota, 09 lutego 20191 3589
Około 100 dzieciaków wzięło udział w VIII Mistrzostwa Makroregionu Centralnego Oyama PFK w Kata, które rozpoczęły się w sobotę przed południem w Moszczenicy.

Ładuję galerię...

W zawodach, których organizatorami byli jest Piotrkowski Klub OYAMA Karate WASHI oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Moszczenicy, startowało ponad 100 młodych karateków. Mistrzostwa odbywały się w 16 kategoriach wiekowych – od dzieci (do 8 lat) do juniorów starszych (do 18 lat). Zawodnicy prezentowali się w konkurencjach kata z bronią i bez broni.

 
- Przyjechali do nas zawodnicy z 11 ośrodków centralnej Polski - mówił Dariusz Szulc, prezes Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate Washi. - Wygrać można szacunek swoich kolegów i koleżanek. Wszyscy chcą pokazać jak najlepszą formę sportową. Na dzieci czekają puchary i dyplomy.


Mistrzostwa dotąd odbywały się w Łodzi, po raz pierwszy młodzi karatecy zawitali do hali sportowej w Moszczenicy. W tym samym obiekcie w 2013 roku zorganizowano Mistrzostwa Polski Oyama Karate, w których startowało 420 zawodników. - To bardzo fajny obiekt. Na co dzień trenują tu przecież zawodnicy naszego klubu - dodał D. Szulc.


Kondycja tej dyscypliny sportu jest w naszym kraju coraz lepsza. Jak podkreśla prezes Piotrkowskiego Klubu Oyama Karate Washi, dzieci i młodzież garną się do uprawiania karate. - To wielopokoleniowy sport, można go trenować w każdym wieku. Nasz klub jest w trójce najlepszych klubów w Polsce pod względem wyników sportowych. W marcu naszych zawodników (Angela Szulc i Jakub Kowalik) czeka wyjazd na Mistrzostwa Świata do Japonii – mówił Szulc.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rob Son ~Rob Son (Gość)10.02.2019 07:42

Super sprawa :) sport kształci umysł i ciało,jaki by nie był .rewelacja!

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat