Młoda mamo, zatrudnij się sama!

Strefa FM Sobota, 06 kwietnia 201321 4908
Gdzie szukać pracy po urlopie macierzyńskim? Mamy mają coraz większe problemy ze znalezieniem pracy. Jednym z rozwiązań według specjalistów jest samozatrudnienie.

- Myślę że pomysł otwarcia własnej firmy z funduszami europejskimi jest jak najbardziej trafny. Jest sporo punktów informacyjnych, które mogą takiej młodej mamie pomóc. Są Regionalne Ośrodki Europejskiego Funduszu Społecznego, które w tym zakresie właśnie informują, wyszukują instytucje, które właśnie teraz realizują projekty, gdzie można otrzymać dofinansowanie do rozpoczęcia własnej działalności i nie jest trudno znaleźć te fundusze - mówi Małgorzata Kociniak z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim.


Powrót mam na rynek pracy nigdy nie jest łatwy. Nie tylko ze względu na brak pracy. Jak mówi psycholog Magdalena Famulska, często mamy mają problem ze świadomością, że zostawiają swoje pociechy w domu. – 8 godzin to jest często 8 godzin samej pracy, a jeżeli ktoś jeszcze dojeżdża (np. do Łodzi), to robi się nagle 10 godzin. Wyjeżdża się, kiedy dziecko śpi, wraca się, kiedy dziecko śpi. Ma się dla dziecka tylko weekend. To jest rzeczywiście trudna sytuacja emocjonalna, szczególnie po okresie bycia z dzieckiem cały czas – mówi psycholog.


A my przypominamy, że mamy dzieci urodzonych po 17 marca mogą korzystać z dłuższych, rocznych urlopów macierzyńskich.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mario ~mario (Gość)09.04.2013 18:16

"Są Regionalne Ośrodki Europejskiego Funduszu Społecznego, które w tym zakresie właśnie informują, wyszukują instytucje, które właśnie teraz realizują projekty, gdzie można otrzymać dofinansowanie do rozpoczęcia własnej działalności i nie jest trudno znaleźć te fundusze" - akurat. Ja byłem w lutym w tym PIEED w Piotrkowie z zapytaniem o dofinansowanie to odesłali mnie do PUP

00


tutaj tutajranga07.04.2013 14:26

Było to jedyne forum, gdzie wszyscy, dosłownie wszyscy, mogli napisać o wszystkim i administracja się nie wtrącała. Bany praktycznie nie istniały, chyba, że ktoś był wyjątkowo wulgarny albo miał ekstremistyczne poglądy. A i wówczas raczej go wypipiwano albo traktowano jako trolla i przestawano żywić. Albo wrzucano do śmietnika i tam sobie mieszkał.
Ale to była grupa młodych zapaleńców, a internet w Piotrkowie dopiero zaczynał być ogólnie dostępny. Nie było praktycznie reklam, nikt poważny tego nie sponsorował. W Piotrkowie rządził Sofcik. Internet bywał, a nie był.
Zapaleńcy dorośli, założyli rodziny i biznesy i nie mieli już tyle czasu, co kiedyś.
Forum umarło śmiercią powolną i nieuniknioną. Tak, jak pisze Piotrkowianin, było tam dużo fajnych rzeczy. Serce rosło, kiedy czytało się komentarze, czy może przemyślenia młodych ludzi. I starych ludzi też. Dziwne, wszyscy się ze wszystkimi dogadywali.
A te batalie PGR-u o ścieżki rowerowe! O sens istnienia masy krytycznej!
Albo: do dziewczyny przybłąkał się kot, takie kocie dziecko. Nie mogła zatrzymać zwierzaka; poprosiła o pomoc. Kocisko mieszka od lat u mnie, jest podłe, niewdzięczne - zrywa niedojrzałe ptaszki z drzew, jak pisał Noblista, i ostrzy sobie pazury na mojej skórzanej torbie, która już teraz tylko do tego służy. Ale za nic bym go nie oddała.
Tak to było z piotrkowskim Forum.

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga07.04.2013 11:50

"Al-Bundy" napisał(a):
Nie znam, nie kojarzę...

Kiedyś takie było na mojpiotrkow.pl. Były tam fajne ciekawostki, np. sam kiedyś wrzucałem zdjęcia pozostałości po "piomowskiej" kolejce linowej w Lesie Belzackim. Szkoda, że to forum zniknęło.

00


ares1 ~ares1 (Gość)07.04.2013 11:45

Ale kogoś trzymają się żarty z tym samo zatrudnieniem!

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)07.04.2013 01:51

"tutaj" napisał(a):
Czasami brakuje mi forum, które prowadził orange. Twój przyjazny portal.


Nie znam, nie kojarzę...

00


tutaj tutajranga07.04.2013 00:59

Każdy pragnie, żeby go pogłaskać po policzku. Zwłaszcza, kiedy wie, że tak naprawdę na to zasługuje.
I Ty, i ja.
Czasami brakuje mi forum, które prowadził orange. Twój przyjazny portal. Nie odpowiedziałam Ci na wpis o peweksie niedaleko szkoły, bo co to kogo właściwie obchodzi?

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)07.04.2013 00:47

"tutaj" napisał(a):
Przeprosiny przyjęte. Kocham Cie nadal.


Dziękuję. Ale jak będziesz mi za bardzo słodzić, to się zamienię w buraka cukrowego. A wolę już być takim zwykłym, jak teraz ;)

00


tutaj tutajranga07.04.2013 00:39

Przeprosiny przyjęte. Kocham Cie nadal.

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)07.04.2013 00:05

"tutaj" napisał(a):
Wyluzuj, Al. Obraziłeś mnie. Nie jestem feministką;


"tutaj" napisał(a):
Przeproś.


No właśnie dawno zauważyłem, że nie jesteś feministką, więc zachodzę w głowę, czym Ciebie obraziłem. Na wszelki wypadek jednak przeproszę. Przepraszam ;) Czasem chyba bywam zbyt dosadny w wypowiedziach...

00


tutaj tutajranga06.04.2013 23:54

Wyluzuj, Al. Obraziłeś mnie. Nie jestem feministką; lubię gotować i prać gacie ukochanemu facetowi. Lubię myśleć, co by zjadł na obiad. Dreszczem rozkoszy przeszywa mnie myśl o tym, co On mi każe robić w łóżku. I co sam zrobi.
Ale:
Jeżeli spakuję swoje rzeczy, bo mi się przestanie podobać mąż, który okazał się psychopatą, to żaden policjant mnie ciupasem do niego nie doprowadzi, bo tak stanowi prawo.
Zabiorę połowę wspólnie wypracowanego majątku i udam się ku innemu życiu. Nie jestem feminizdą. Kocham i szanuję mężczyzn: za to na przykład, ze w ułamku sekundy wiedzą, gdzie jest jaka strona świata. A i tak zniewieścieli, bo im potrzeby teraz GPS.
W zamian oczekuję szacunku za to, że nie mdleję na widok palca, który stanął na drodze młotkowi. Za to, że kiedy mój macho rozwali sobie głowę, mówię: "Oddychaj, oddychaj, nic się nie stało". ITD.
Przeproś.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat