Mistrzynie Polski w półfinale. Piotrcovia zagra o miejsca 5-8

Strefa FM Środa, 09 kwietnia 20144
Nie było niespodzianki w drugim ćwierćfinałowym spotkaniu play-off PGNiG Superligi szczypiornistek. Piotrcovia przegrała z MKS Selgros Lublin 23:37 (15:17) i zagra o miejsca 5-8. Do półfinału awansowały obrończynie mistrzowskiego tytułu.

Piotrcovia przez całą pierwszą połowę dotrzymywała kroku lubliniankom i gdyby nasze piłkarki były bardziej skuteczne to po trzydziestu minutach mogły nawet prowadzić. Bardzo dobre momenty gry miały: Monika Kopertowska i Agata Wypych. To dzięki tym zawodniczkom do przerwy mistrzynie Polski wygrywały różnicą tylko dwóch trafień, a wynik meczu wydawał być się sprawą otwartą.

W drugiej połowie przyjezdne zaczęły powiększać swoją przewagę. Piotrcovii sił wystarczyło do 47. minuty. Wówczas to ostatniego gola rzuciła dla naszej drużyny Agata Rol. Później bramki rzucały już tylko lublinianki, które wygrały ostatecznie aż 37:23.

- Przed meczem mówiłem dziewczynom w szatni aby wytrzymały przynajmniej 45 minut. Tak też się stało. Na kwadrans przed końcem zupełnie nam odcięło prąd i Lublin zdecydowanie powiększył przewagę. Szkoda bo ta końcówka popsuła momenty naprawdę niezłej gry. Nie poddajemy się, na pewno będziemy walczyć o jak najwyższe miejsce. Jeśli chodzi o mnie to chciałbym aby naszym następnym przeciwnikiem był Start Elbląg - powiedział po spotkaniu trener Piotrcovii Sławomir Kamiński.

Piotrcovia - MKS Selgros Lublin 23:37 (15:17)

Piotrcovia: Skura, Opelt - Rol 3, Kucharska, Mielczewska 2, Piecaba, Cieślak 1, Kopertowska 4, Wypych 6, Szafnicka 3, Nowak 1, Olek, Pasternak 3, Tórz.
Trener: Sławomir Kamiński

2

0

Remek ~Remek (Gość)16.04.2014 14:37

Wczoraj i dziś dwie sparingowe porażki Piotrcovii w Lublinie z Monteksem 36:27 i 31:25.Bramki ogółem:Wypych -13,Pasternak -8,Szafnicka-6,Tórz-5,Kucharska-4,Cieślak-3,Roll-3,Nowak-3 Kopertowska-3,Mielczewska-2,Siemko1, Piecaba-1.
Wyniki lepsze od tego ostatnio przegranego meczu w Piotrkowie, oraz w końcu że zagrała i rzuciła bramkę Siemko w ogóle nie grająca w meczach ligowych.

00

koro ~koro (Gość)13.04.2014 17:13

Ten zespół stać jest na 5 miejsce.Wierzę w to, że zawodniczki oddają serce na placu bo tak było, o czym świadczą minimalne porażki w rundzie zasadniczej z Vistalem czy Pogonią.Ale zgadzam się z tezą ,że mecze z Lublinem zostały nie do końca poważnie potraktowane przez Piotrcovię na wszystkich szczeblach.Cenny jest w tym miejscu przykład meczu z Nowego Sącza.Ogólnie Remek racja po Twojej stronie.Gramy o 5te miejsce! ,to jest możliwe. Piotrcovia do boju,to będzie prawie jak mistrzostwo!!!!.

20

Kibic Piotrcovii ~Kibic Piotrcovii (Gość)11.04.2014 23:41

"Remek" napisał(a):
Nie można przegrać tak wysoko z Monteksem.Panie trenerze mecz z Lublinem dla nas kibiców jest jak Widzewa z Legią.
Dobre wrażenie i całkiem dobrą grę jak na obecne możliwości
Piotrcovii popsuła końcówka meczu w wykonaniu naszych rezerwowych zawodniczek.Po prostu tak nie można grać by przez 13 minut nie rzucić bramki.Trzeba szukać wzmocnień na przyszły sezon bo z siódemką zawodniczek znów będzie tylko gra o utrzymanie.Żenujące są udzielane wypowiedzi typu -awans do 8semki nas zadowolił,gramy o inne cele niż Monteks. Ambicji postawienia się w zdecydowany sposób to nie wymaga się w tym klubie.My kibice po prostu tego żądamy!Nikt nie wymagał wygranego meczu bo sportowa klasa przeciwnika była po jego stronie ale ambicji tak!.
Przykład Nowego Sącza który wygrał z Zagłebiem i doprowadził do trzeciego meczu jest właśnie przykładem ambicji i chęci postawienia się lepszemu przeciwnikowi.

Mimo wielu przeciwności losu PIOTRCOVIA gra(ła) o medale - co by było jakby klub wzmocnił się trzema zawodniczkami (tak jak piotrkowianin - przed wAlkoą o utrzymanie) - śmiem twierdzić, że był by medal... Remek nie zdziw się jak GKS zajmie 5 miejsce - te dziewczyny zawsze oddają serce na boisku!!!

30

Remek ~Remek (Gość)11.04.2014 10:03

Myślę że zespół,trener i zarząd wyciągnie z tych sromotnych porażek w I rundzie play-off wnioski ,bo odbija się to na liczbie widzów w hali Relax, na czym powinno zależeć zawodniczką bo gra się dla kibiców.