Mistrzowie trenują w Sulejowie

Strefa FMRegion Sobota, 09 czerwca 20180 3427
Od czwartku w Sulejowie trwa zgrupowanie kadry Polski niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej. Sportowcy przygotowują się do Międzynarodowego Turnieju w Kazachstanie. Mężczyźni udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych i pomimo różnych dysfunkcji, poświęcają się pasji.

Ładuję galerię...

- Piłka siatkowa plażowa wymaga sprawnego poruszania się na nogach. U nas występują głównie dysfunkcje narządów górnych, dlatego też nie wyklucza nas to z uprawiania tego sportu. Zdarza się, że ze względu na naszą niepełnosprawność nie jesteśmy w stanie wykonać niektórych czynności, jednak staramy się grać jak najlepiej. Jesteśmy w trakcie przygotowań do Międzynarodowego Turnieju w Kazachstanie. Gmina Sulejów zaprosiła nas, abyśmy to właśnie tutaj trenowali. Jesteśmy bardzo wdzięczni, ponieważ są tu świetne warunki. Jest to doskonała baza sportowa, dlatego też mamy nadzieję, że jeszcze nie raz tutaj przyjedziemy. Planujemy zdobyć medal, dlatego cały czas trenujemy - powiedział Łukasz Zieliński, zawodnik reprezentacji Polski niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej.

 

Sportowcy trenują dwa razy dziennie, pod okiem swojego trenera, Janusza Królikowskiego -Od początku życia każdy powinien aktywizować się fizycznie. Ci ludzie udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jeżeli ktoś kocha grać w siatkówkę, to pomimo różnych dysfunkcji, może to robić.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (0)

W dniach 20-21 października trwa cisza wyborcza. Komentowanie jest możliwe jedynie dla zalogowanych użytkowników, a wpisy trafiają do moderacji. Agitacja wyborcza jest zabroniona.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat