Mistrzowie są w Piotrkowie

ePiotrkow Środa, 13 maja 201513 5402
Każde z nich na macie spędziło kilkanaście lat. Teraz łączą zawód z pasją. Nie tylko doskonalą własną technikę, ale i wychowują całe pokolenie młodych aikidoków w Piotrkowie i regionie. Marta i Michał Wąsowie z Piotrkowa (i ich uczniowie) zdali właśnie egzaminy na kolejne mistrzowskie stopnie aikido – i to najwyższe w województwie łódzkim.

Ładuję galerię...

Michał Wąs 4 dan, Marta Wąs 3 dan, Dominikach Cudzich 1 dan i Piotr Skrobek 1 dan – o tyle nowych stopni mistrzowskich wzbogaciły się piotrkowskie sztuki walki.

Przez trzy dni aikidocy z całej Europy, a przyjechali goście z Litwy, Rosji, Wielkiej Brytanii, Niemiec , Rumunii mogli ćwiczyć pod okiem shihana Shoji Seki 8 dan z Hombu Dojo w Tokio, tj. główna kwatera aikido na świecie. Shoji Seki poprowadził aż 7 treningów, co na pewno zaowocuje podniesieniem poziomu technicznego ćwiczących i zmotywuje do intensywnych treningów.
Seminarium odbywało się w Dojo Stara Wieś, nazywanego „małą Japonią w centrum Polski”.
Podczas seminarium instruktorzy Klubu Aikido Aikikai zdali egzaminy na stopnie mistrzowskie. – Dla Dominiki i Piotra był to pierwszy egzamin techniczny (1 dan), a dla mnie ostatni (4 dan) – mówi Michał Wąs. – Kolejne stopnie w aikido nadaje Fundacja Aikikai z Japonii za szeroko pojętą promocję tej sztuki walki.
Piotrkowski klub zaprezentował się bardzo dobrze. – Były to jedne z najlepszych egzaminów – mówi sensei Wąs. – Możecie zresztą sami państwo ocenić, bo wszystkie filmy nie są montowane. – I dodaje: - Jestem bardzo dumny z moich uczniów, każdemu senseiowi takich życzę. Pytany o plany na przyszłość odpowiada: - Dalej rozwijać aikido, bo to moja pasja i sposób na życie.

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rhett ~rhett (Gość)14.05.2015 10:14

Moja córka wkrótce wróci...szkoda,ze już nie ma zajęć w przedszkolu...do tej pory wspomina ciocię sensei:D

40


Fanka ~Fanka (Gość)13.05.2015 09:52

Wspaniali ludzie!!! Super prowadzą zajęcia, dobrze uczą, mój syn jest bardzo zadowolony! GRATULACJĘ!!!

76


iryd ~iryd (Gość)13.05.2015 17:29

To nie sport, to cyrk. A tzw. "sparingpartner" robi wszystko żeby ten "podnoszący" swą klasę zdał egzamin !!! Kabaret zwłaszcza gdy jeden rzuca w prawo a kolega koniecznie chce polecieć w lewo. :)

53


:) ~:) (Gość)13.05.2015 15:39

ja znam tego pana z zupełnie innej strony .....
wyniosłość to jego wada ......

53


malmaj60 ~malmaj60 (Gość)13.05.2015 16:36

Brawo dla pasjonatów!

33


Michał Wąs Michał Wąsranga13.05.2015 12:21

Pozostałe egzaminy naszych klubowiczów pod tymi linkami:
egzamin Marty 3 dan -


egzamin Dominiki i Piotra 1 dan -

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat