Mistrzowie postraszyli półfinałowego rywala

Strefa FM Środa, 03 stycznia 20184 5450
Wydawało się, że po październikowym zwycięstwie, które AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski odniósł nad drużyną Lotto Zapasy Bydgoszcz – 35:0 (97:5), ten rekord niezwykle trudno będzie poprawić, a jednak piotrkowianom się to udało. W środę piotrkowski zespół pokonał WKS WZS Grunwald Poznań 36:0 (112:0). Mistrz Polski oczywiście zakończył fazę zasadniczą na pierwszym miejscu w grupie A, w półfinale PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej podopieczni Michała Jaworskiego zmierzą się z Budowlanymi Łódź.

Ładuję galerię...

Piotrkowianie nie przegrali w środę żadnej walki, wszystkie z nich kończąc przed czasem. Ten jednostronny pojedynek rozpoczęła Ilona Semkiv, która pokonała Weronikę Sikorę, wszyscy kolejny zawodnicy piotrkowskiej drużyny wygrali swoje pojedynki w równie imponującym stylu, a zwycięstwo mistrza Polski przypieczętował Radosław Grzybicki, który zakończył swoją walkę rzutem za cztery punkty.

 
- Ciężkie są takie walki, ponieważ ja jestem takim zawodnikiem, który lubi walczyć z lepszymi od siebie, z faworytami. Z młodymi, mniej doświadczonymi rywalami walczy się trudniej, bo ja jako faworyt obawiam się wówczas straty punktu, tego, że coś nie wyjdzie, że coś zrobię niedokładnie, a rywal to potem wykorzysta. W tej konkretnej sytuacji presja była jeszcze większa, ponieważ wszyscy przede mną wygrali swoje pojedynki przed czasem. To było dla mnie kolejne cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje – powiedział Radek Grzybicki.


- To było świetne widowisko, po raz kolejny dziękuję kibicom za wspaniały doping, wypełnili dzisiaj halę do ostatniego miejsca i czuliśmy to wsparcie. Moi zawodnicy nie są jeszcze w optymalnej formie, ponieważ dopiero wrócili z ciężkich zgrupowań, mecze półfinałowe i finałowe odbędą się przed mistrzostwami Europy, więc myślę, że wtedy będą w najwyższej dyspozycji - podsumował Michał Jaworski, trener AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

 
W półfinale piotrkowska drużyna zmierzy się z Budowlanymi Łódź, pierwszy mecz odbędzie się 4 marca w łódzkiej Atlas Arenie, a rewanż 11 marca w piotrkowskiej Hali Relax.

 

AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski 36:0 (112:0) WKS WZS Grunwald Poznań

 


zapasy kobiet – kat. 53 kg: Ilona Semkiv 4:0 (8:0) Weronika Sikora

 


styl wolny – kat. 65 kg Krzysztof Bieńkowski 4:0 (12:0) Kamil Kostrubiec

 


styl klasyczny – kat. 59 kg Dawid Szkodziński (MVP) 4:0 (13:0) Sebastian Nowicki

 


zapasy kobiet – kat. 63 kg Yuliya Tkach 4:0 (14:0) Sara Jóźwiak

 


styl wolny – kat. 86 kg Patryk Dublinowski 4:0 (12:0) Michał Bielawski

 


styl klasyczny – kat. 75 kg Mateusz Bernatek 4:0 (12:0) Mateusz Ułasewicz

 


zapasy kobiet – kat. 75 kg Natalia Strzałka 4:0 (12:0) Karolina Nogaj

 


styl wolny – kat. 125 kg Zbigniew Baranowski 4:0 (14:0) Patryk Tarent

 


styl klasyczny – kat. 98 kg Radosław Grzybicki 4:0 (15:0) Bartosz Rajter

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)04.01.2018 20:36

Fajny pokaz zapasniczy dla znawców tego sportu jak i przeciętnego kibica... Powodzenia w półfinale bo myślę że Łódź nie jest dla nas żadnym rywalem. Pozdrawiam i trzymam kciuki...;-))

71


gość ~gość (Gość)04.01.2018 17:30

Brawo dla zwycięzców oraz wszystkich trenerów !

60


jędrek ~jędrek (Gość)04.01.2018 10:54

piękne zwycięstwo

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat