Mistrzowie Matematycznych Quizów z gminy Wolbórz

ePiotrkowRegion Czwartek, 29 listopada 20180 1602
W listopadzie odbyły się pierwsze spotkania młodzieży Szkół Podstawowych z Proszenia i Komornik w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Szkoły w Proszeniu projektu „Mistrzowie Matematycznych Quizów”.

Projekt dofinansowany jest w ramach Programu „mPotęga”. Członkowie Szkolnego Zespołu Ekspertów z SP w Proszeniu wybrali się z wizytą do szkoły w Komornikach, gdzie wcielili się w role nauczycieli matematyki i pokazali swoim nowym kolegom i koleżankom, jak tworzyć ciekawe quizy matematyczne z pomocą platformy LearningApps. Dodatkowo eksperci zapoznali uczniów z definicją kodu QR oraz praktycznie zaprezentowali, w jaki sposób skanować i wykorzystywać te kody w nauce. Spotkanie uczniów obu szkół okazało się ciekawym doświadczeniem, nie tylko matematycznym. Dało młodzieży szansę na bliższe poznanie się i nawiązanie nowych znajomości.

Wkrótce kolejne wyzwanie przed beneficjentami projektu – Festiwal Matematycznych Quizów, tym razem dodatkowo z udziałem rodziców.

 

 

 

(materiały: UM Wolbórz)


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat