Mistrz świata prezentował triki w Rękoraju

Strefa FM Piątek, 06 czerwca 20140 3141
Bogdan Wołkowski, wielokrotny mistrz świata, Polski i Europy w trikach bilardowych odwiedził w piątek, 6 czerwca bilardzistów uczestniczących w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Bilardzie, które odbyły się w Rękoraju, w gminie Moszczenica.

W turnieju rywalizowało 32 zawodników z trzech województw łódzkiego, śląskiego i wielkopolskiego, reprezentujących barwy 8 klubów.

Zwyciężył Oskar Jaworski, reprezentant UKS Snikers Rękoraj, drugie miejsce zajął Dominik Jastrząb z UKS Chorzów, a trzecie Emil Nowicz z UKS Rękoraj.


 - To największy turniej młodzików w Polsce, organizujemy go już po raz trzeci, podczas pierwszej edycji nasi zawodnicy zajęli wszystkie miejsce na podium,  w ubiegłym roku dwa z trzech,  w tym roku również udało się wywalczyć dwa medale, złoty i brązowy - powiedział Bogusław Bereżny z klubu UKS Snikers Rękoraj, organizator turnieju.


Zanim jednak młodzi bilardziści rozpoczeli zmagania, obejrzeli pokaz trików bilardowych w wykonaniu wielokrotnego mistrza świata, Europy i Polski w trikach snookerowych i pool-bilardowych. Mistrz zaprezentował kilka widowiskowych sztuczek.


 - Zawodową karierę zakończyłem w 2008 roku, teraz skupiam się na pokazach, ale zawsze chętnie odpowiadam na zaproszenia młodych bilardzistów - powiedział Bogdan Wołkowski.

 

 

 

Do Rękoraja przyjechał także Dariusz Kobacki, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego i wieloletni trener naszej narodowej kadry juniorów.


 - Podczas Pupiliady zainaugurowaliśmy naszą ogólnopolską akcję "Stop zwolnieniom z WF-u" i "Bilard sportem wszystkich 6-16-60".  Zachęcamy do uprawiania tego sportu, bo uczy on kultury, cierpliwości i systematyczności - podsumował Dariusz Kobacki.

 

 


Zainteresował temat?

8

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat