Misterium Pasyjne na ulicach miasta

ePiotrkow Środa, 28 marca 201811 6807
W środę (28.03) wierni zebrali się przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie, by wspólnie przeżyć Misterium Męki Pańskiej. Widowisko rozpoczęło się o godzinie 18.30.

Ładuję galerię...

Pomimo niesprzyjającej pogody, mieszkańcy Piotrkowa licznie przybyli pod kościół, by wspólnie zobaczyć Misterium Pasyjne, a następnie wspólnie przejść drogę krzyżową. Podczas ceremonii zobaczyć można było modlitwę Jezusa w Ogrójcu, zdradę Judasza oraz pojmanie Jezusa przez wysłanników Kajfasza. Następnie odegrano sceny sądu u Piłata oraz poszczególne stacje drogi krzyżowej.

Dla wielu piotrkowian Misterium Męki Pańskiej jest ogromnym przeżyciem. - Staram się przychodzić tutaj co roku. Przejście tej drogi wymaga od nas pewnego poświęcenia, dzięki czemu skłania nas także do przemyśleń. Wielkanoc to najważniejsze święto dla katolików, wtedy rodzi się w nas coś nowego, możemy stać się lepszymi ludźmi - mówił jeden z mieszkańców Piotrkowa.

 

Procesja przeszła ulicami: Słowackiego, Młynarską, Zjazdową, Sienkiewicza i Słowackiego do parku Jana Pawła II. Pochód zakończył się na ulicy Narutowicza, gdzie odegrano scenę ukrzyżowania Jezusa.

 

 


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.03.2018 07:57

Dlaczego nie robicie tych szopek w kościele tylko po ulicach takie przedstawienia?

1422


Mia ~Mia (Gość)29.03.2018 14:13

Podziwiam tego pana, który odtwarzał postać Jezusa, gołe nogi w letnich sandałach i chyba płócienna tunika, my wszyscy opatuleni w tym zimnie.

61


leoncio ~leoncio (Gość)29.03.2018 05:58

Nigdy bym się nie rozebrał do naga przy takiej pogodzie. Jezus musi dostać "szkodliwe".

56


WZ,WE ~WZ,WE (Gość)29.03.2018 07:22

Chodzimy z małżonką na mękę Pańską od lat. Przyznajemy, że jest to przeprowadzane bardzo profesjonalnie.
Oczywiście dzięki zaangażowaniu się wielu osób i za to wielkie dzięki.

157


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat