Misterium Męki Pańskiej. Wiernym nie przeszkodził deszcz i wiatr

ePiotrkow Środa, 01 kwietnia 20150 4709
Mimo deszczu i wiatru tłumy wiernych uczestniczyły w środę w tradycyjnym widowisku pasyjnym, które rozegrało się na ulicach Piotrkowa.

Ładuję galerię...

Misterium Męki Pańskiej rozpoczęło się o godzinie 18.30 przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Najpierw piotrkowianie oglądali modlitwę Jezusa w Ogrójcu, zdradę Judasza oraz pojmanie Jezusa przez wysłanników Kajfasza, następnie sąd u Piłata oraz poszczególne stacje drogi krzyżowej.

Procesja przeszła ulicami: Słowackiego, Młynarską, Zjazdową, Narutowicza, Sienkiewicza i Słowackiego do parku Jana Pawła II, później do ulicy Narutowicza, gdzie odegrana została scena ukrzyżowania.

 


Zainteresował temat?

7

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat