Miodobranie na dachu piotrkowskiej galerii

ePiotrkow Poniedziałek, 06 lipca 20207 3967
Ćwierć miliona pszczół zamieszkujących dach piotrkowskiego Focusa wykonało kawał dobrej roboty. W poniedziałek odbyło się kolejne już w tym roku miodobranie.

Ładuję galerię...

Pasieka na dachu Focus Mall działa od roku, a dziś odbyło się już drugie miodobranie, z pierwszego udało się zebrać rekordową ilość miodu, bo 31,5 litra. - Rozlaliśmy go do 150 słoiczków, po 210 ml każdy, i rozdawaliśmy naszym klientom - mówi Olga Wiernicka, reprezentująca piotrkowską galerię. 

 

Zebrany w poniedziałek miód zostanie "odwirowany" i odpowietrzony, później trafi do słoiczków. Rodzaj miodu zależy od tego, jaki pożytek mają pszczoły. - Z racji tego, że jesteśmy w centrum miasta i nie mamy blisko pól uprawnych, np. rzepaku, więc nie będziemy mieli czystego miodu rzepakowego, mamy za to wspaniały miód wielokwiatowy, jeśli chodzi o pierwsze miodobranie - dodaje Olga Wiernicka. 

 

W przypadku drugiego miodobrania, pszczoły sprawiły niespodziankę. Pszczelarze spodziewali się miodu wielokwiatowego z przewagą akacji, a okazało się, że nasze pracowite pszczółki postawiły na nektar i… spadź. Powstał zatem wyborny, ciemny i dość unikatowy miód spadziowy (z małym dodatkiem nektaru kwiatowego). - Kolejne słoiczki też rozdamy, za pośrednictwem aplikacji Sezam - dodaje przedstawicielka galerii. 

 

Ideą powstania pasieki na dachu galerii nie był sam miód, ale przede wszystkim promocja ratowania pszczół, które pełnią niezwykle istotną rolę w środowisku. 

 

Focus Mall dysponuje 10 tysiącami metrów kwadratowych biologicznie czynnego dachu, tam znajduje się 5 uli, po 50 tysięcy pszczół w każdym.


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cynik ~cynik (Gość)07.07.2020 07:52

Focus złożył "raport pszczołowy" to się chwali. Myślę ,że podobny "raport" powinien złożyć Urząd Miasta wszak tam pszczoły też są zatrudnione na chwałę trybunalskiego grodu. Zaś pod koniec sezonu "stan zasiedlenia" ukryć czy tam hoteli dla pożytecznych zapylaczy.

50


Marlenka123 ~Marlenka123 (Gość)06.07.2020 21:55

Czy mnie się wydaje czy elewacja galerii od strony osiedla Słowackiego się zepsuła trochę ?? W nocy widać straszne fałdy, jakby miało odpaść

20


gość ~gość (Gość)06.07.2020 18:44

A wy mówcie dalej, że to samolot buczy.

36


Sowa ~Sowa (Gość)06.07.2020 17:19

Dom małego dziecka byłby zachwycony takim darem. Pozdrawiam

81


gość ~gość (Gość)06.07.2020 18:44

Dobra żeczy :b

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat