Ministerstwo wesprze budowę przedszkola w Czarnocinie

Region Środa, 23 października 20194 2212
W gminie Czarnocin dobiega końca budowa nowego budynku przedszkola w ramach rozbudowy kompleksu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Prace rozpoczęły się w ubiegłym roku i zgodnie z umową powinny zakończyć się do końca listopada. Całkowita wartość inwestycji to 4 mln 110 tys. zł.

To spory wydatek z budżetu gminy, dlatego urzędnicy starali się o pozyskanie wsparcia finansowego. Wykorzystując wszystkie możliwe sposoby, zwrócili się również do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie. W ubiegłym tygodniu decyzję w tej sprawie osobiście przekazał Waldemar Buda, pełniący funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie, który przyjechał do Urzędu Gminy Czarnocin w towarzystwie posłów Grzegorza Lorka i Grzegorza Wojciechowskiego. Kwota dofinansowania odebrana przez wójta Romana Miksę, przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Krajewskiego i dyrektor placówki Henrykę Lasotę to 377 tys. 532 zł. Podczas konferencji prasowej minister Buda podkreślił, że cieszy się, że Ministerstwo może przyczynić się do wsparcia budowy przedszkola w Czarnocinie i poprawy warunków nauczania najmłodszej części społeczeństwa. Inwestycja nie tylko poprawi warunki pracy i nauczania w tej placówce, ale również zwiększy atrakcyjność i potencjał całej gminy. Dodał, że często jednym z argumentów do podjęcia decyzji o wyborze miejsca zamieszkania na danym terenie przez młode rodziny jest właśnie dostępność miejsc w żłobkach i przedszkolach. Wójt Roman Miksa podziękował ministrowi za wsparcie, a posłom za pomoc w pozyskaniu dotacji. - Dla tak małej gminy, jaką jest gmina Czarnocin liczy się każda pomoc finansowa, zwłaszcza gdy dotyczy realizacji inwestycji wartej ponad 4 miliony – dodał wójt.

Wszyscy uczestnicy spotkania oglądali teren nowej części przedszkola, by ocenić poziom zaawansowania prac.

 

Według planu prace przy budowie powinny zostać zakończone do końca listopada, obiekt oddany do użytku na przełomie nowego roku, a przedszkolaki mogłyby rozpocząć pierwsze zajęcia w nowych salach już po feriach zimowych w styczniu 2020 roku.

 

 

 

 

(materiały Urzędu Gminy w Czarnocinie) 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zzs ~zzs (Gość)24.10.2019 08:30

Tylko jakoś Pana Marszałka Z ostatnio mało ...

41


Yapen ~Yapen (Gość)24.10.2019 19:52

Pokaz kultury osobistej. Młody człowiek rozmawia z kobietą trzymając ręce w kieszeni. Wzór godny naśladowania.

20


Gdzie jest marszałek? ~Gdzie jest marszałek? (Gość)24.10.2019 08:55

Gdzie jest marszałek? Czyżby brakło papieru na certyfikaty?

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat