Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowane do przeprowadzenia egzaminów

Strefa FMRadomsko Czwartek, 28 marca 20197 3313
Ministerstwo Edukacji Narodowej zapewnia, że jest przygotowane na przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych i ósmoklasisty. Jak podkreślała podczas czwartkowej wizyty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie wiceminister edukacji Marzena Machałek, Centralna Komisja jest gotowa, arkusze egzaminacyjne są wydrukowane, a wszystkie zespoły egzaminacyjne i nadzorujące zostały już powołane.

- Nie odmawiam nauczycielom prawa do protestu, prawa do walki o godne zarobki. Jesteśmy po stronie pedagogów, uważamy że zarabiają za mało. Przyspieszamy podwyżkę, która była zaplanowana, a więc już 1 września wypłacimy trzecią transzę. Od 2012 roku jest to pierwszy tak istotny wzrost wynagrodzeń. Jednak jak widzimy i słyszymy nie zaspokaja ona potrzeb nauczycieli - powiedziała wiceminister edukacji, Marzena Machałek. - Z danych, które zebrałam wynika, że około 14 tys. szkół i placówek oświatowych z Polski na 40 tys. zgłosiło spór zbiorowy. Oczywiście to jeszcze nie oznacza, że we wszystkich dojdzie do strajku. My jednak musimy być przygotowani do takiej ewentualności, dlatego powstał projekt rozporządzenia, zgodnie z którym w zespołach egzaminacyjnych i nadzorujących będą mogli zasiadać nauczyciele z innych szkół - dodaje M. Machałek. 

 

Głos w sprawie zabrał również łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski. - Jak na razie nie mam informacji, aby którykolwiek z dyrektorów z województwa łódzkiego nie powołał zespołu egzaminacyjnego. 1 kwietnia spotkam się ze wszystkimi samorządami z terenu województwa łódzkiego. Będziemy rozmawiać zarówno o zabezpieczeniu szkół i przedszkoli, jeżeli chodzi o opiekę nad uczniami, jak i o przeprowadzeniu egzaminów. Mam gwarancje ze strony samorządów, że podejmą odpowiednie działania, aby wspomóc dyrektorów.

 

Temat działań Ministerstwa Edukacji Narodowej w związku z ewentualnym strajkiem nauczycieli, został poruszony podczas konferencji prasowej na Regionalnym Kongresie Zawodowym w Kleszczowie. Celem spotkania było upowszechnienie zmian w szkolnictwie branżowym. Nowe rozwiązania dotyczą m.in.  zwiększenia wpływu pracodawców na funkcjonowanie szkolnictwa branżowego. Część z nich wejdzie w życie już od roku szkolnego 2019/2020. Na kongresie pojawił się także wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Tak ~Tak (Gość)29.03.2019 18:40

Jak mówią, że jest dobrze, to jest dobrze. Trzeba tylko mocno wierzyć.

10


xx ~xx (Gość)28.03.2019 23:58

Pani minister i tak ma w nosie uczniów. Już myśli o ciepłej posadce w Brukseli. PiS wpada we własne sidła. Tylko czekać jak kolejne grupy zawodowe zaczną protestować. Jak dzisiaj podano w mediach tylko budżetówka nie miała żadnych podwyżek od wielu, wielu lat. Więc jak jest tak dobrze to dlaczego ludzie nie mają mieć więcej pieniędzy. A dużymi krokami zbliżają się wybory parlamentarne więc jest szansa coś ugrać.
A co do szkół to tylko patrzeć jak egzaminy będą prowadzić księża. Choć np w Łodzi szkoły średnie chcą ograniczenia lekcji religii by mieć więcej godzin dla podwójnego rocznika klas pierwszych jaki będzie od września w szkołach.

54


aaabbbccc ~aaabbbccc (Gość)29.03.2019 11:16

W spotkaniu uczestniczyła także Poseł Beata Mateusiak-Pielucha.

11


gość ~gość (Gość)28.03.2019 23:01

Bzdury!!!!

73


gość ~gość (Gość)28.03.2019 17:11

Gotowość reformy też zgłaszali.

103


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat