Minister Maląg: zimą szczególnie zatroszczmy się o osoby w kryzysie bezdomności

PAPKraj Wtorek, 12 stycznia 20216 1104
Okres zimowy, niskie temperatury – szczególnie nocą – to najtrudniejszy czas dla osób zmagających się z kryzysem bezdomności – przypomniała w poniedziałek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zaapelowała o solidarność i reagowanie, gdy ktoś potrzebuje pomocy.
fot. PAP

MRiPS zwróciło uwagę, że w najbliższych dniach temperatura, zwłaszcza nocą, może spaść znacznie poniżej zera. To realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób w kryzysie bezdomności.

 

"Pojęcie solidarności społecznej w czasach pandemii nabrało absolutnie wyjątkowego znaczenia. W ciągu ostatnich miesięcy mogliśmy często na własnej skórze odczuć, jak ważna jest wrażliwość i odpowiedzialność za drugiego człowieka. Nikomu nie jest łatwo, ale powinniśmy pamiętać o tych, których los doświadcza dzisiaj szczególnie. To m.in. osoby zmagające się z kryzysem bezdomności" – podkreśliła minister Marlena Maląg.

 

Szefowa resortu rodziny zaapelowała o zwracanie szczególnej uwagi na potrzeby tych osób i reagowanie w sytuacji zagrożenia.

 

"Bądźmy solidarni, nie zostawiajmy drugiego człowieka w potrzebie. Jeżeli widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy – reagujmy. Nie bójmy się dzwonić na numery alarmowe: straż miejską, policję czy pogotowie, numer alarmowy – 112. Ten telefon może uratować komuś życie" – przypomniała minister Maląg.

 

Dodała, że Polacy w ostatnim czasie wielokrotnie udowodnili, że są gotowi do niesienia pomocy tym, którzy tego potrzebują, potrafią się mobilizować i działać wspólnie w sytuacji zagrożenia.

 

Autorka: Olga Zakolska


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

k19 ~k19 (Gość)13.01.2021 08:35

20


romulus ~romulus (Gość)12.01.2021 15:39

Myślałem, że pis już dawno ten problem rozwiązał. Normalnie jakaś abstrakcja. Przecież jesteśmy światowym liderem gospodarczym z zerową inflacją, budżet aż kipi od nadwyżek, znaczenie słowa "podatek" to już chyba tylko najstarsi górale pamiętają a niemcy walą drzwiami i oknami błagając o obywatelstwo. Jedyny znany społeczeństwu biedak to ojciec z Torunia. Ten to ledwie koniec z końcem wiąże. Dlatego bezdomni go samochodami wspierają....

82


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)12.01.2021 14:45

Czekam jak Pani Minister pokaże jak to się robi i da przykład ! Przypuszczam, że zaprosi do domu minimum dwóch bezdomnych na noclegi, wikt i opierunek. To będzie wzór i przykład do naśladowania.

62


Kazik ~Kazik (Gość)12.01.2021 09:30

Tak troszczą się o swoje pełne koryta i kieszenie bo im sie należy

82


Kazik ~Kazik (Gość)12.01.2021 08:43

Tak troszczą się o swoje pełne koryta i kieszenie bo im sie należy

52


gość_e7eueue ~gość_e7eueue (Gość)12.01.2021 07:26

Ile osób w kryzysie bezdomności pani minister zaprosiła do siebie do domu?

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat