Minister Gowin oglądał piotrkowską mediatekę

ePiotrkow Czwartek, 13 grudnia 201851 9531
Na zaproszenie prezydenta miasta do Piotrkowa przyjechał w czwartek Jarosław Gowin. Wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego oglądał nową siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej na placu Pofranciszkańskim. Po mediatece oprowadzali go Krzysztof Chojniak i dyrektor MBP Renata Wojtczak.

Ładuję galerię...

Po krótkiej wycieczce po obiekcie, podczas której minister zobaczył multimedialną prezentację dotyczącą mediateki, zorganizowano konferencję prasową. Jej tematem był „Trzeci filar strategii Gowina, czyli społeczna odpowiedzialność nauki”.

 

Spotkanie z mediami rozpoczął jednak prezydent Piotrkowa. - To dla nas wyjątkowe miejsce, związane z nauką, techniką, kulturą, edukacją, a przede wszystkim będzie to miejsce spotkań, wokół którego będziemy budować wspólnotę – mówił Krzysztof Chojniak. - Jesteśmy otwarci na sugestie i podpowiedzi pana premiera. Tym bardziej, że zakończona została budowa mediateki i teraz jest dla nas pewne pole do działania – urządzanie tego obiektu, zwłaszcza miejsca związanego z nauką, edukacją, techniką.

 

J. Gowin z kolei mówił o tym, że piotrkowska inwestycja wpisuje się w jeden z filarów ogłoszonej przez niego przed trzema laty strategii rozwoju polskiej nauki i polskich uczelni. - Trzeci filar to społeczna odpowiedzialność nauki. Chodzi o to, by z wiedzą o osiągnięciach współczesnej nauki dotrzeć jak najszerzej – mówił. - Służyć ma to zarówno świadomości intelektualnej polskiego społeczeństwa, ale ma też pełnić funkcje inspirujące zwłaszcza młode pokolenie do poszukiwań naukowych. Mediateka w Piotrkowie to jedno z najnowocześniejszych, a być może jedno z najambitniej pomyślanych miejsc, w których mają stykać się nauka, kultura i edukacja. To bardzo innowacyjne podejście do rozwoju miasta, wyrastające z filozofii smart city. Jestem przekonany, że mediateka w Piotrkowie będzie czynnikiem, który zapewni nie tylko dalszy rozwój miasta, nie tylko podniesie jakość życia, umożliwi mieszkańcom korzystanie z dorobku najnowocześniejszej nauki, ale też będzie to miejsce promieniujące na całe województwo łódzkie, a z czasem być może na całą Polskę.

 

Przy okazji wizyty ministra w Piotrkowie dowiedzieliśmy się, że opóźni się termin otwarcia mediateki. Pierwotnie piotrkowianie mieli zacząć korzystać z obiektu w pierwszym kwartale przyszłego roku, jednak prawdopodobnie nastąpi to dopiero w maju 2019.


Zainteresował temat?

9

17


Komentarze (51)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

I co powiedział? ~I co powiedział? (Gość)17.12.2018 13:02

Pewnie, że taka piękna i duża i tak malutko kosztowała... i brawo Prezidą!

20


gość ~gość (Gość)15.12.2018 06:52

Nie lubię polityków, i głupich ludzi. Tylko jak głupcy do Sejmu się dostali, na barkach mądrych?

70


gość ~gość (Gość)16.12.2018 23:03

A byl tam Ostrowski już? z SLD Sojusz Lewicy Komunistycznej?

23


gość ~gość (Gość)16.12.2018 14:13

Morze zróbmy tam gang plebanii

10


Kuper Szmidt ~Kuper Szmidt (Gość)13.12.2018 16:14

Ja proponuję zmienić, nic nie mówiącą nazwę Mediateka, na "Centrum Nauki Chojniak i Rada Miasta z Wiarą w Sukces po Zawierzeniu".

218


gość ~gość (Gość)16.12.2018 03:03

Najważniejsze żeby Maryji się podobało

01


TPS ~TPS (Gość)14.12.2018 11:59

Czy będą rozdawane krówki na otwarciu ?

90


Nie rozumiem: ~Nie rozumiem: (Gość)15.12.2018 14:32

najpierw wybudowano coś za grube miliony a dopiero teraz się zastanawiają jak to zagospodarować? I po to zaprasza się ministra rządu?

50


typowy wyborca i tak nie zrozumie ~typowy wyborca i tak nie zrozumie (Gość)14.12.2018 11:12

Cieszę się że nie zostałem w tym mieście. Nikt z moich znajomych którzy tu zostali nie osiągnął nic więcej niż praca w magazynach, fabryce typu MBL lub Hearing. Nic więcej w tym mieście nie ma. Same urzędy i podstawowe sklepy które muszą być wszędzie. Miasto historyczne bo tylko historią może się chwalić. Szkoda. Kolejne lata długów na coś co nie przyniesie miastu zysku. Mediateki, fontanny , drogie murki zamiast stref ekonomicznych i wsparcia dla przedsiębiorców. Nigdy tu nie wrócę, bo nie ma tu dla mnie miejsca. Nie ma na prawdę dużych, porządnych firm i dobrych zarobków. Jedynie markety, magazyny i zakłady robotnicze. Nie obrażając nikogo - kto z moich znajomych tu został, jest robolem, do niczego nie doszedł i nie dojdzie. Miasto bez perspektyw. na emeryturę jak znalazł, ale dla młodych ludzi niestety nie.

183


trefl ~trefl (Gość)13.12.2018 19:02

Nieszczęścia chodzą parami.

233


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat