Minęła dziewiąta rocznica katastrofy smoleńskiej

ePiotrkow Środa, 10 kwietnia 201944 7254
Punktualnie o godz. 8.41 w Piotrkowie Trybunalskim zawyły syreny. Dziś 9. rocznica katastrofy smoleńskiej. Władze naszego miasta i członkowie Klubu Gazety Polskiej spotkali się w środę o poranku przed pomnikiem katyńskim, by złożyć kwiaty i upamiętnić tych, którzy zginęli 9 lat temu.

Ładuję galerię...

- Kiedy wspominam ten dzień za każdym razem łzy napływają mi do oczu – mówi Beata Dróżdż, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego. - Myślę, że dla każdego Polaka było to bardzo silne przeżycie, niezależnie, z którą stroną sceny politycznej się identyfikował. To był wstrząs dla całego narodu. Polska straciła prezydenta i wiele innych, ważnych dla ojczyzny osób. Dziś zgromadził się tutaj Klub Gazety Polskiej. Zaraz po uroczystościach w Piotrkowie jedziemy do Warszawy, by udać się na Powązki. Później chcemy wziąć udział w wieczornej mszy świętej w bazylice i w marszu pamięci.


Przed pomnikiem przy klasztorze Bernardynów piotrkowianie odmówili dziś modlitwę za tych, którzy zginęli, odczytane zostały również nazwiska wszystkich ofiar katastrofy. Kwiaty przed pomnikiem złożyli przedstawiciele władz Piotrkowa Trybunalskiego – prezydent Krzysztof Chojniak i przewodniczący Rady Miasta Marian Błaszczyński.


Choć od tych tragicznych wydarzeń minęło już 9 lat, Polsce nadal nie udało się odzyskać wraku samolotu. - Będziemy żądać wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej, żądać zwrotu wraku i dowodów, które należą do Polski – mówi Beata Dróżdż z Prawa i Sprawiedliwości. - Wszyscy pamiętamy, jak było z Katyniem. Wiele lat czekaliśmy, by móc zajrzeć do archiwów i móc dowiedzieć się, co wydarzyło się w lesie katyńskim. Strona polska bardzo zabiega o to, byśmy mogli odzyskać wrak. Rosja to blokuje, chociaż dopuszczani są tam nasi prokuratorzy, można pobierać materiały do badań. Ostatnio ujawniono przecież ślady trotylu. Myślę, że za kilka tygodni doczekamy się kolejnego raportu komisji smoleńskiej. Wczoraj przed rosyjską ambasadą w Warszawie odbyła się kolejna demonstracja z nawoływaniem strony rosyjskiej do zwrotu wraku. To jest to, co możemy zrobić jako społeczeństwo, jako obywatele.


Dziś o godz. 18.00 w piotrkowskiej Farze odprawiona zostanie msza święta w intencji ofiar katastrofy. 


Zainteresował temat?

4

11


Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.04.2019 17:16

Wspaniały Prezydent.

516


gość ~gość (Gość)11.04.2019 08:56

Ciekawe, czy kiedykolwiek się dowiemy kto dopuścił do zgromadzenia tyłu najwyższych funkcjonariuszy Polski (w tym wojskowych) w jednym samolocie.

50


gość ~gość (Gość)11.04.2019 07:07

Weteran-co to dla ciebie są dokonania ? Beata Dróżdż od wielu , wielu lat pracuje społecznie, pomaga ludziom ,dużo osób może podziękowac jej za pomoc tylko nikt nie wiedział o tym , że trzeba zgłaszać się do ciebie i zapisywać się na listę dokonań .Przepraszamy kto kronikarzy .

55


X2 ~X2 (Gość)11.04.2019 06:55

Powiem tylko tyle jak się dba tak się ma Pamiętamy jak wojskowi sami się rozwalili koło Poznania to też wina Rosjan ?. Takie mamy wojsko burdel i bałagan na każdym kroku i są tego skutki w Smoleńsku bo co to Polak nie potrafi i piloci dostali nauczkę od natury a do tego który z pilotów miał wymaganą ilość godzin wylatana na Tupolewie a no żaden nie był doświadczony skoro przyrządów wysokościowych nie potrafili ustawić

84


gość ~gość (Gość)11.04.2019 02:49

Pojechali robić kampanie przed wyborami, jakiś w latach niewborczych tlumow w Katyniu nie widać,

93


paczese ~paczese (Gość)10.04.2019 09:50

Tu też sama młodzież ;)

266


gość ~gość (Gość)10.04.2019 17:58

Pięknie pani Beato, życzę powodzenia w wyborach

517


kreyzi ~kreyzi (Gość)10.04.2019 20:02

Wiecie kogo ta sdprawa jeszcze interesuje, media i sprawnych intelektualnie inaczej, tysiące ludzi ginie w wypadkach ,katastrofach, umiera w mękach na raka, toczy walkę z niepełnosprawnościa , a sprawni inaczej przezywają to bardziej niż tragedię własnych rodzin czy bliskich. Jedno i to samo w kółko , bełkot i niekończące się paplanie, Macierewicz natomiast swoje i nadal jak widać ma swoich zaczadzonych zwolenników. Precz z notoryczną chucpą!

133


gość ~gość (Gość)10.04.2019 17:18

Macierewicz musi odpowiedzieć za swoje bezczelne kłamstwa w sprawie tej katastrofy!

258


gość ~gość (Gość)10.04.2019 17:16

Mało coś tych osób. Takie pisowskie miasto. Gdzie się pochowaliscie. Tylko na forach macie odwagę sie wypowiadać.

1310


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat