Miłosz, Szymborska i Herbert podróżowali piotrkowskimi MZK-ami

ePiotrkow Czwartek, 21 marca 201920 5793
Oczywiście nie osobiście, a za sprawą młodzieży, która z okazji Światowego Dnia Poezji recytowała wiersze znanych i mniej znanych twórców, a nawet własne. Cała inicjatywa piotrkowskiej podróży z poezją powstała 3 lata temu w Centrum Idei ku Demokracji, które również w tym roku było głównym organizatorem obchodów.

Ładuję galerię...

O czytaniu poezji w autobusach opowiedziała nam Grażyna Kuna, nauczycielka z II Liceum Ogólnokształcącego i opiekunka jednej z grup, która sama także włączyła się we wspólną recytację: - Część wierszy zaplanowano wcześniej, ale niektóre uczniowie przygotowali sami. Młodzież chciała w ten sposób zaakcentować, że również świętuje 20. rocznicę Światowego Dnia Poezji. Udowadniamy, że młodzież również interesuje się poezją.


A dlaczego młodzi ludzie zdecydowali się na to, by w ten nietypowy sposób umilić czas podróżującym? - Bardzo lubię czytać i dlatego chciałam się zaangażować w to wydarzenie. Poza tym to inicjatywa, której warto poświęcić trochę czasu - powiedziała nam Milena z II LO. - Dzięki temu możemy promować coś dobrego. Uważam, że robimy coś pożytecznego, a przy okazji uprzyjemniamy podróż pasażerom - dodał Krystian.

 

Jeśli podczas podróży "emzetką" nie spotkaliście dziś osób recytujących poezję, poniżej znajdziecie nagranie, dzięki któremu możecie przenieść się na chwilę w świat literatury pięknej. 

 


Oprócz publicznego czytania wierszy, w Piotrkowie przygotowano też m.in. warsztaty poetyckie czy rozdawanie mini-książeczek z "wierszem na dziś". Więcej informacji na temat piotrkowskich obchodów XX Światowego Dnia Poezji znajdziecie na stronie internetowej Centrum Idei ku Demokracji.


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.03.2019 19:37

Dziękuję bardzo miałam możliwość wysłuchania super było jechałam linią "0" godz ok 11.20 super pomysł. A i ja uczęszczalam do lo II

53


gość ~gość (Gość)21.03.2019 18:59

Bardzo dobra sprawa

52


gość ~gość (Gość)21.03.2019 17:45

Ładne dziewczyny !!!

101


gość ~gość (Gość)21.03.2019 17:29

Fajna inicjatywa

52


II LO ~II LO (Gość)21.03.2019 14:20

Brawo Wy !!!

61


gość ~gość (Gość)21.03.2019 13:50

Brawo a co to tylko jeden królewicz ale miły no takiej nam młodzieży potrzeba

71


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat