Milion dla MOPS w Radomsku

Gazeta Radomszczańska Niedziela, 12 stycznia 20141 1461
Radomszczański Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wzbogacił się o ponad milion złotych. Te efekt udziału w konkursie, który zorganizowało warszawskie Centrum Zasobów Ludzkich, instytucja powołana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, która zajmuje się dystrybucją środków unijnych.

Pieniądze w ramach programu „Ja, mój dom,moja ulica, moje życie” zostaną przekazane na „rewitalizację społeczną”, czyli aktywizację podopiecznych MOPS-u.

 

- Projekt został oceniony najlepiej w skali całego kraju, do maksimum brakło pół punktu – mówi Andrzej Barszcz, dyrektor MOPS.

 

Na korzyść projektu zadziałało też to, że Radomsko niedawno odnowiło fragment miasta niedaleko dworca. A projekt MOPS dotyczy właśnie tego terenu. „Rewitalizacja społeczna” to dość osobliwa zbitka słowna. Dopytujemy więc, na czym w praktyce pomysł polega?

 

- Jest to aktywizacja społeczna i zawodowa mieszkańców, będą warsztaty, kontynuujemy też nasz projekt „Trzy podwórka”. Jednym z zasadniczych celów jest powstanie społeczeństwa obywatelskiego – odpowiada dyrektor MOPS Andrzej Barszcz.

 

- Aby móc powiedzieć, że program rewitalizacji społecznej się powiódł musimy zaobserwować jakąś zmianę w społeczeństwie – dodaje wiceprezydent Radomska Wioletta Pal.

 

Projekt będzie realizowany do 31 października.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (1)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość 5 ~gość 5 (Gość)12.01.2014 21:34

Mam pytanie, ko kontroluje pracę MOPS-ów w Polsce i czy sprawdza się dokładnie gdzie idą pieniądze, czy na pewno dostają je najbardziej potrzebujący??????

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat