Mieszkanka Borowej w gminie Wola Krzysztoporska skończyła 100 lat

Region Czwartek, 22 sierpnia 20192 4743
Pani Regina Motylska, mieszkanka Borowej (gmina Wola Krzysztoporska) w lipcu tego roku skończyła 100 lat. Gratulacje i życzenia z tej okazji złożył pani Reginie m.in.: wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, pracownicy USC, przedstawiciele KRUS, sołtys wsi i oczywiście licznie zgromadzona rodzina.

Ładuję galerię...

Pani Regina świętowała setne urodziny w towarzystwie wnuków, prawnuków i praprawnuków. Kwiaty, życzenia i upominki przekazał jubilatce wójt gminy Roman Drozdek. – Dziś kłaniają się przez Panią wszystkie urzędy i mieszkańcy całej gminy Wola Krzysztoporska, której jestem przedstawicielem – mówił wójt, składając życzenia jubilatce, do których przyłączyli się przedstawiciele USC, KRUS (którzy przywieźli też informację o przyznanym wyższym świadczeniu emerytalnym) i sołtys Borowej Artur Jędrzejczyk.


A tuż po życzeniach przyszedł czas na rozmowy i wspomnienia, szczególnie te z czasów młodości. Pani Regina opowiadała o swoich rodzicach, którzy byli rolnikami – i to – jak podkreślała – bardzo dobrymi rolnikami i pracowitymi ludźmi. Ojciec, który brał udział w I wojnie światowej, był później sołtysem Borowej. To dzięki rodzicom pani Regina zdobyła dobre jak na ówczesne czasy wykształcenie (gimnazjum), a później została krawcową, która nie tylko sama szyła, ale i uczyła tego fachu inne młode dziewczęta. – Pamiętam, jak tata kupił mi najlepszą wtedy maszynę Singera – wspominała pani Regina.


Wojenne i powojenne czasy nie były dla pani Reginy łatwe. W roku 1946 zginął jej mąż i kobieta została sama z dwojgiem dzieci – nieżyjącą już dziś córką i synem. Szczęśliwie dochowała się jednak pięciorga wnucząt, siedmiorga prawnucząt i czworga praprawnucząt.audio=1


Pani Regina, mimo skończonych 100 lat, cieszy się dobrym zdrowiem. Oczywiście może liczyć na opiekę i pomoc rodziny – szczególnie wnuczki Marii, która codziennie odwiedza babcię.


Dwieście lat, Pani Regino!

 

 

 

 

 

(materiały: UG Wola Krzysztoporska) 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (2)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
gość ~gość (Gość)22.08.2019 08:21

Wszystkiego najlepszego. Życzę dużo zdrówka bo to jest najważniejsze

80


gość ~gość (Gość)22.08.2019 08:21

200 lat ???? życzę ,

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat