Mieszkańcy zakładnikami handlujących? Piekło na hali targowej

Tydzień Trybunalski Poniedziałek, 16 grudnia 2019104 32734
Jedni chcą wyjechać z osiedla, by zdążyć na czas do pracy, drudzy rozstawiają swoje stragany, często zasłaniając kierowcom wyjazd z osiedlowych uliczek. Awantury, wyzwiska, kopanie w samochód, rękoczyny są niemal na porządku dziennym na terenie hali targowej w Piotrkowie, a co gorsza nie zanosi się na to, by sytuacja miała ulec zmianie. - Dlaczego mieszkańcy są zakładnikami handlujących?! - grzmią mieszkańcy bloków na osiedlu Piastowskie.

- To, co się dzieje rano na targu jest absolutnie poniżej wszelkiej krytyki. Mieszkańcy są zakładnikami handlujących. Rozumiem, że trzeba zarabiać na życie, ale wydaje mi się, ze trzeba pogodzić interesy wszystkich, a nie robić coś kosztem kogoś - mówi pani Anna, mieszkanka bloku przy ul. Mieszka I. - Najbardziej chyba problematyczny jest odcinek ulicy Mieszka I między skrzyżowaniem z Targową a skrzyżowaniem z Sienkiewicza. Osoby handlujące na tym krótkim odcinku - raptem 2 - 3 stoiska - rozstawiając towar, podjeżdżają pod stragany busami, mocno utrudniając ruch w tym miejscu.

 

Kobieta opowiada, jak mieszkańcy osiedla we wtorki i piątki o świcie, spiesząc się do pracy, robią slalom gigant, często blokując przez to ruch. - Przejeżdża się tam na milimetry, a straż pożarna nie przejechałaby na pewno – dodaje piotrkowianka. - Przy gorszych warunkach atmosferycznych jest jeszcze gorzej. Ostatnio byłam świadkiem sytuacji, gdy jakaś kobieta, próbując wyminąć busy i stragany, zahaczyła o firanki, które spadły na ziemie. Jakiś mężczyzna (chyba z tego straganu) rzucił się na samochód, zaczął walić w niego pięściami i krzyczeć, na miejscu tej kobiety wezwałbym policję, ale pewnie jak wszyscy spieszyła się do pracy, a nikt nie ma czasu tam stać i się kłócić. Teren jest duży, władze miasta powinny w końcu pomóc mieszkańcom i tak wyznaczyć miejsca do handlowania, żeby mieszkańcy mogli rano bez problemu pojechać do pracy.

 

Choć o komentarz wystąpiliśmy do biura Prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie, odesłano nas bezpośrednio do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Jej członkiem jest m.in. komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie Jacek Hofman. Z statystyk tej formacji wynika, że w 2019 roku strażnicy podjęli około 140 interwencji dotyczących parkowania w miejscu obowiązywania zakazu zatrzymywania i postoju we wtorki i piątki w rejonie ulic Mieszka I, Piastowskiej i Targowej. - Głównie na zgłoszenie mieszkańców – mówi J. Hofman. - Część interwencji dotyczyła również zgłoszeń od osób prowadzących działalność handlową o zajęciu ich miejsca do handlu przez zaparkowane na zakazie samochody. W efekcie strażnicy stosowali przewidziane prawem środki, a więc udzielali pouczeń, nakładali mandaty karne lub kierowali wnioski do sądu o ukaranie sprawcy. Z pewnością funkcjonowanie targowiska ma wpływ na przyległe osiedle i ruch drogowy w tym rejonie. O ile do Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wpłyną konkretne wnioski dotyczące propozycji zmian, np. z Rady Osiedla - zostaną rozpatrzone.

 

Taki wniosek wpłynie na pewno, pismo złożyła już jedna z mieszkanek osiedla, a z powagi problemu doskonale zdają sobie sprawę członkowie RO Piastowskie, z którymi o sprawie rozmawialiśmy dokładnie rok temu. - W zasadzie nic się nie zmieniło – mówi Jarosław Krak, przedstawiciel RO. - Jako mieszkaniec osiedla nie zauważyłem żadnych zmian. Jeśli chodzi o działanie Rady, to w ostatnim czasie wpłynęło do nas pismo od mieszkanki osiedla, która miała "przygodę" z jednym z kupców targowiska. To była… dramatyczna wiadomość, mieszkanka pisze między innymi o odbywających się tam dantejskich scenach. Mówi także o agresji niektórych handlujących. Wnosi o stworzenie petycji do władz miasta, z prośbą o "ucywilizowanie” fragmentu Mieszka I, od skrzyżowania z ulicą Targową do skrzyżowania z Sienkiewicza. RO zajmie się pismem naszej mieszkanki podczas najbliższego posiedzenia, prawdopodobnie dopiero w styczniu.

 

Problemy komunikacyjne na terenie hali targowej w Piotrkowie narastają od lat, niestety nic nie wskazuje na to, że cokolwiek się zmieni.


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (104)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

baran odpowiada ~baran odpowiada (Gość)24.12.2019 13:57

A czy przeszkadza mieszkańcom duży ruch samochodowy w Sulejowie?

22


oko ~oko (Gość)19.12.2019 03:40

postawić jeszcze jedną biedronke i ok

41


gość ~gość (Gość)18.12.2019 22:29

A co było wcześniej handel na hali czy bloki?oczywiście że wczesniej bylo targowisko było tam mieszkania nie kupować i po sprawie.

67


gość ~gość (Gość)16.12.2019 20:45

,,każe' zaiste pewnie "chandlaż"

81


gość ~gość (Gość)18.12.2019 10:43

A może zlikwidować zarośnięte tory i tam przenieść cały handel?

70


gość ~gość (Gość)18.12.2019 06:04

Najlepiej zrobić alternatywny wyjazd z tego osiedla

43


gość ~gość (Gość)18.12.2019 05:15

Skoro jest problem bezpieczeństwa na Targowisku to należy przenieść handel na Bazar Ptak we wtorki i piątki tam jest duży teren i będzie bezpiecznie...

122


Oj tam oj tam ~Oj tam oj tam (Gość)17.12.2019 21:14

Skoro mieszkańcy i handlarze nie mogą się dogadać, to trzeba wprowadzić całkowity zakaz ruchu na Targowej i placu pod wieżowcami, ale udrożnić Mieszka I i Chrobrego. Wkopać barierki w ulicy, zrobić duży deptak i będzie już stałe miejsce na targowisko. Dojazd do bloków od strony Czarnej lub Mieszka I i chrobrego. Innego wyjścia nie widzę.

06


babcia ~babcia (Gość)17.12.2019 12:54

ep czytaj ze zrozumieniem tematu, widok hali to ok. 100 lat a ja napisałem 200 lat

03


gość ~gość (Gość)16.12.2019 23:06

Do kitu takie mieszkanie w "mieście"..Nie ma jak mieć dom na wsi ale bez gospodarki.Garaż jest,straganów nikt z rana nie rozstawia,opłaty w miarę niskie.A w mieście co?Siedzenie w tych blokach jak króliki w klatce i mgła olejowa w Hearingu.Nie zazdroszczę.

96


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat