Mieszkańcy zablokowali DK8

Strefa FM Piątek, 20 września 20132 3023
Od rana bełchatowianie blokowali krajową „ósemkę”. Domagali się w ten sposób budowy obwodnicy.
fot. P. Kwiatkowski

Droga zablokowana była w dwóch miejscach – w Dobrzelowie i w okolicach ulicy Lipowej. Oznacza to, że z dwóch stron do Bełchatowa krajową „ósemką” wjechać nie było można. Mieszkańcy zdecydowali się na taką formę protestu, bo już dłużej nie chcą czekać na budowę obwodnicy. Przejeżdża tędy kilkanaście – kilkadziesiąt tysięcy samochodów. O obwodnicę władze miasta i mieszkańcy proszą od kilku lat – bezskutecznie. Czwartkowa wizyta prezydenta Chrzanowskiego w Warszawie również do niczego nie doprowadziła.


- Natężenie ruchu w mieście jest olbrzymie. Droga jest bez przerwy zniszczona. Sytuacja jest niebezpieczna dla mieszkańców. Na jednym z najbliższych skrzyżowań doszło do kilkunastu wypadków (w tym również śmiertelnych). Do tego dochodzi przecież hałas i spaliny. Niestety Bełchatów (pomimo zapewnionego finansowania budowy obwodnicy z Unii Europejskiej) został po raz kolejny pominięty w rządowych planach. Przez Bełchatów przebiega najkrótsza droga na linii Wrocław – Lublin  i dalej na wschód. Uwzględniając nawet powstanie drogi koło Łodzi, ruch dalej będzie odbywał się przez nasze miasto – mówi Andrzej Nalepa, jeden z protestujących.


Dla oczekujących w korku kierowców miejscowi strażacy przygotowali żurek. Policja zorganizowała objazdy.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

adelajda ~adelajda (Gość)20.09.2013 19:28

Popieram ten protest. Często jeżdżę do Bełchatowa i widzę co się tam wyprawia. Tych tirów jest coraz więcej a jeżdżą tak, że strach się do nich zbliżać. A odcinek drogi od Mzurek do Dobrzelowa to jest horror. Postraszyć prezydenta, wiadomo czym, to może bardziej się przyłoży i załatwi budowę obwodnicy,bo coś marnie się stara. Takie potęgi jak kopalnia i elektrownia nie mogą wspomóc miasto?, nie rozumiem takiej ignorancji.

10


zegarmistrz ~zegarmistrz (Gość)20.09.2013 17:38

Z markowym zegarkiem do Pan N, i po sprawie.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat