Mieszkańcy województwa łódzkiego pod obserwacją służb sanitarnych

ePiotrkowŁódzkie Czwartek, 27 lutego 202016 8737
61 osób na terenie województwa łódzkiego przebywa pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych w związku z koronawirusem. Jak zapewniają służby wojewody, na razie nie ma jednak żadnych powodów do obaw.

Na terenie województwa łódzkiego, podobnie jak na terenie całej Polski nie potwierdzono przypadku wystąpienia koronawirusa. Są osoby, które ze względu na to, że w ostatnich 14 dniach przybywały na terenach, na których występuje wirus oraz wykazują objawy charakterystyczne dla grypy pozostają pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych. Takich osób na obszarze województwa jest obecnie 61. Oprócz tego mamy 8 osób w tej chwili w szpitalu Biegańskiego. Są to osoby na obserwacji, które wykazują już objawy, które mogą być charakterystyczne dla koronawirusa i tutaj od tych osób zostały pobrane próbki, które zostały wysłane do Warszawy i czekamy na wynik - mówi Dorota Gajewska, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Województwa Łódzkiego.

 

Na terenie Piotrkowa i powiatu pod codzienną obserwacją służb sanitarnych przebywa obecnie 28 młodych osób, które powróciły z wycieczki do Włoch, ale na razie żadna nie wykazuje objawów zarażenia koronawirusem. Na terenie Radomska są dwie takie osoby.

 

 

 

Choć media informują o kobiecie zakażonej koronawirusem, przebywającej w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi (jakiś czas temu wróciła z Tajlandii), służby wojewody dementują tę informację: Kategorycznie stwierdzamy, że w tej chwili nie ma zdiagnozowanego przypadku wystąpienia koronawirusa w województwie łódzkim, zgodnie z komunikatem Ministerstwa Zdrowia. Komunikaty podawane przez media opierają się na niepełnych i nierzetelnych informacjach. Do zdiagnozowania tej choroby należy przeprowadzić niezbędne badania. Wszyscy pacjenci podejrzewani o zakażenie koronawirusem znajdują się pod obserwacją służb medycznych i sanitarnych.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga29.02.2020 00:12

https://i.redd.it/ha69fze80jj41.jpg

20


gość ~gość (Gość)28.02.2020 21:35

Dlaczego nie są poddani kwarantannie ,skoro wrócili z terenów zakażonych? Przecież wiadomo że od razu nie będą mieli objawów..kto się tym zajmie? Kto się zajmie uczniami ze szkoły w Brzozie?

11


ja ~ja (Gość)28.02.2020 09:46

aby skutecznie walczyć COVID-19, wypada odwołać wszystkie zbiorowe imprezy, msze w kościołach, unikać miejsc zatłoczonych - więc zakupy robić o niestandardowych porach... niestety gminy naszego regionu, a tym bardziej parafie zamierzają dalej takie "zebrania i zbiegowiska" organizować... chociażby dzisiejsza spartakiada władz samorządowych, albo dzień kobiet za tydzień...

30


szybki dziadek ~szybki dziadek (Gość)28.02.2020 09:33

A czy ta obserwacja przez służby sanitarne skróci, czy wydłuży kolejki w przychodniach? Proszę o rzetelną odpowiedź w/w służby.

30


gość ~gość (Gość)27.02.2020 23:03

Ludzie kochani Biedron na rząd nadaje i ze swoim zonem jadą do....Chin bo on się nie boi przecież to jest defetyzm

21


wyborca ~wyborca (Gość)27.02.2020 20:14

Polska jest przygotowana tylko na papierze na wypadek wirusa jak i obrony granic ...

30


godzilllaaa ~godzilllaaa (Gość)27.02.2020 17:12

drugi czarnobyl nam mao zafundował

21


gość ~gość (Gość)27.02.2020 16:19

Głupota ludzka,wiedzieli co się dzieje a byli w krajach gdzie występuje wirus i świadomie narażają innych na choroby. Oni mogą być zdrowi ale wirus się może przenieść na innych

71


gość ~gość (Gość)27.02.2020 10:57

Co z uczniami ze szkoły w Brzozie? Oni wrócili z Włoch!!

60


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)27.02.2020 15:05

Zemsta Faraona przebiega zdecydowanie mniej komfortowo niż zakażenie jakimś tam koronawirusem z kosmicznym numerem ewidencyjnym, a dobrowolna auto izolacja na sedesie przebiega bardzo gwałtownie.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat