Mieszkańcy nie chcą chlewni

Strefa FM Czwartek, 02 lutego 2017202 23804
Mieszkańcy Wolborza sprzeciwiają się budowie chlewni. Jak wynika z doniesień medialnych, potencjalnym inwestorem jest członek rodziny Andrzeja Jarosa, burmistrza Wolborza.

Ma to być największy tego typu obiekt w Wolborzu - 750 świń i 15 tysięcy prosiąt rocznie oraz gigantyczny zbiornik na gnojowicę. Jak sprawę komentuje burmistrz Wolborza? - Właściwie każdy urząd, który wydaje decyzje, kieruje się określonymi zasadami i wymogami, i tak też będzie w tym przypadku. Powiem więcej, mimo iż nie będzie podstaw do wydania negatywnej decyzji, wydam ją negatywną - mówi Andrzej Jaros.

 

Poza tym Andrzej Jaros dodaje, że decyzja burmistrza nie jest najważniejsza w przypadku takiej inwestycji. Przyszły inwestor może odwołać się od negatywnej decyzji i instancja nadrzędna nakaże zmienić ją na pozytywną.

 

Burmistrz wydał także oświadczenie w tej sprawie:


Znam problem nieprzyjemnego odoru pojawiającego się w naszym mieście, też mieszkam w Wolborzu. Chciałbym jednak podkreślić, że nie jestem właścicielem żadnej chlewni i nie mogę brać odpowiedzialności za zgodną z prawem działalność innych mieszkańców gminy.


Mogę zapewnić, że dla mnie jako Burmistrza Wolborza dobro mieszkańców jest najważniejsze i moje stanowisko w sprawie lokowania inwestycji uciążliwych dla mieszkańców jest jednoznaczne. Jestem przeciw!


Moich politycznych rywali proszę jednocześnie o niewprowadzanie opinii publicznej w błąd a tym bardziej mediów.


Andrzej Jaros
Burmistrz Wolborza


Zainteresował temat?

8

1


Komentarze (202)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

okok ~okok (Gość)26.02.2017 08:41

"Jestem za, a nawet przeciw"

00


Ryś ~Ryś (Gość)07.02.2017 12:23

Oj ludzie jaki interes chce ubić Pan Smejda to jest interes nasz i naszej przyszłości

43


TheEnd ~TheEnd (Gość)15.02.2017 07:58

Wolbórz to taka trochę większa wioska z której zrobiono miasto. Ale miastem nigdy nie będzie bo na zawsze pozostanie wsią. Śmierdzącą wsią.

20


borowik ~borowik (Gość)02.02.2017 09:03

W dniu 1 stycznia 2011 r., po 140 latach, Wolbórz odzyskał prawa miejskie.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolb%C3%B3rz#Historia
A jednak to nie wieś.

82


mial ~mial (Gość)03.02.2017 07:52

Za rok wybory i mieszkańcy gminy w końcu podziękują panu Jarosowi, Szulcowi, Sękowi
Wielomilionowych inwestycji nie widzę,którymi cześć osób z otoczenia wladzy się chwali. Nalezy zadac kilka pytań. Gdzie jest kanalizacja na wsiach? Gdzie są remonty dróg? Czemu drogi zimą sa nieodśnieżone? Czemu tylko jedna jednostka Ochotniczej Strazy Pożarnej należy do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego?Nie mówmy tylko o tym problemie ze świniami. Niech władze gminy przejada sie do sąsiedniej gminy Moszczenica i zobaczą jak tam to wszystko wygląda.

25


Ryś ~Ryś (Gość)03.02.2017 15:09

Pana Burmistrza nie interesuje Wolbórz ani jego mieszkańcy. Uwierzcie wiem coś o tym.Halasujaca firma Fadrew wytrzymać nie można. Mieszkańcy radzcie sobie sami.Panie Krystianie brawo trzymać tak dalej.

18


Wegetarianka ~Wegetarianka (Gość)09.02.2017 12:12

Wczoraj była w Wolborzu TVP Info... oczywiście był zlot tych co mają parcie na szkło. Wszystkich można nazwać mięsożerni wegetarianie... Tak czy siak chlewnia musi być!!! W mieście nie. Na wsi nie. To gdzie? Chcemy schabowego!!! Nie chcemy tylko zapachu gnojowicy!!!

36


Wegetarianka ~Wegetarianka (Gość)09.02.2017 12:10

Wczoraj była w Wolborzu TVP Info... oczywiście był zlot tych co mają parcie na szkło. Wszystkich można nazwać mięsożerni wegetarianie... Tak czy siak chlewnia musi być!!! W mieście nie. Na wsi nie. To gdzie? Chcemy schabowego!!! Nie chcemy tylko zapachu gnojowicy!!!

25


bandyta ~bandyta (Gość)05.02.2017 20:31

je....bać to wszystko Golesze są piękne ludzie dobrzy, warunki bytowe jeszcze lepsze PSL zapraszamy .

72


Neutrino ~Neutrino (Gość)07.02.2017 13:04

Przypomnę tylko, że na spotkaniu przedwyborczym Pan Antoni Macierewicz osobiście obiecał, ze jak pis wygra wybory to nie dopuści do powstania tej chlewni.... i co gdzie Pan jest Panie ministrze i wszyscy którzy głosowali.. . A Smejda co ma ze smogiem zrobić- przedmuchać? Śmieszne te wasze komentarze... Jedyne co można zrobić to załatwić dotację do zakupu pieców nowej generacji a to już robota dla całej rady i urzedu , nie tylko dla jednego czlowieka...

73


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat